• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demir Ailesinden Erzincana Ölümsüz Bir Eser
26 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

Demir Ailesinden Erzincan'a Ölümsüz Bir Eser

DEMİR AİLESİNDEN ERZİNCAN'A ÖLÜMSÜZ BİR ESER Değerli hemşehrilerimiz Demir Ailesi, geçen yıl ilk önce babaları Yusuf Ziya Demir'i, bir gün sonrasında da anneleri Fatma Demir'i kaybettiler.

DEMİR AİLESİNDEN

ERZİNCAN'A ÖLÜMSÜZ BİR ESER

 

Değerli hemşehrilerimiz Demir Ailesi, geçen yıl ilk önce babaları Yusuf Ziya Demir'i, bir gün sonrasında da anneleri Fatma Demir'i kaybettiler. Acıları daha sıcakken bu kez de kardeşleri Recep Demir'i toprağa verdiler. Yıllardır ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Demir Ailesi; inançlı bir aile olarak birbirine daha da sıkı tutundu ve hayır hasenat defterleri kapanmayacak eserler vermeye devam ettiler. Bu eserlerden biri daha, Erzincan Recep Demir Yatılı Erkek Kur’an Kursu'nun temel atma töreni, Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir'in katılımlarıyla yapıldı.

 

 

Erzincan Merkeze bağlı Kavakyolu Beldesinde Sivas Karayolunun 4. kilometresinde yapılan kursun temel atma törenine Erzincan Valimiz Abdülkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanımız Yüksel Çakır, Kemah Belediye Başkanımız Hüsamettin Şanal, AK Parti Erzincan Milletvekilimiz Sebahattin Karakelle, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’anı Kerim okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, maddi kalkınmanın maddi iyileşmenin yanında mutlaka gelecek nesillerin sağlıklı eve iyi temeller ile yetişmesinin son derece önemli olduğunu ifade ederek ‘’Bunu ihmal ettiğimizde gençliği ihmal ettiğimizde toplumun neler yaşadığını tarif etmeye gerek yok. Bu ikisi at başı gitmediği taktir de toplum sıkıntılar çekiyor ve daha sonrada bunun telafisi olmuyor. Buradan çıkıp gitmiş ama olduğu sektörde ve sosyal hayatın her alanında güzellikleri ile anılan bizimde gurur duyduğumuz bir işadamı Nevzat Demir şehrimizi unutmadı. Başka güzelliklerde yapıyor. Ama bunun yanında bu Kur’an Kursuna çok değerli kardeşinin adını vererek burayı yapıyor. Hayrı kabul olsun” dedi.

 

 Erzincanlı İşadamı Nevzat Demir Temel atma töreninde konuşma yapmak için kürsüye geldiğinde oldukça duygusal bir konuşma yaptı. Demir konuşmasında 8 kardeş olduğunu ve büyüklerden ikincisi olduğunu belirterek ‘’İki sene önce annem ve babamda vardı. Hiçbir zaman için ölümü unutmadık. Hep yaşadık. Çünkü doğduk öleceğimizi biliyorduk. Ama hep şunu diyorduk. Bize daha sonra sıra gelir. İşte eşin, dostun, komşunun cenazesine katılırdık. Bize daha sonra uğrar. İnsan doğasında mı tabiatında mı yaşayışında mı böyle bir şey var. Yani bir cenazeye katılıyorsunuz. Bana daha sonra, hayır. Hüküm Allah’ın. Babam sabah saat 4’e on kala rahmetli oldu. Annem 24 saat sonra rahmetli oldu. Aradan 8 ay sonra kardeşim rahmetli oldu. Allah mekanlarını cennet etsin. O boşluk doldurulmuyor. Baktığınızda hep yalnızlığı yaşıyorsunuz. 8 kardeştik, 7 tane kaldık. Annem yok babam yok. Uydurma bir yaş günü oluyor, işte anneler günü oluyor. Annem sağken de ben onların hepsini toptan reddetmiştim. Anneler yaşadığı süre içinde hep anneler günüdür. Annesizlik, babasızlık, kardeşsizlik gerçekten çok acı” diye konuştu.

 

 

Konuşmanın ardından Erzincan Müftüsü Burhan İşleyen tarafından hediye edilen bakır üzerine yapılan kardeşi Recep Demir’in resmini eline alan Nevzat Demir, duygulu anlar yaşadı. Daha sonra 150 kişilik, Recep Demir Yatılı Erkek Kur’an Kursunun ilk harcı atıldı. İki yıl içinde tamamlanacak eser Diyanet İşleri Başkanlığına teslim edilecek.

 

Bu ölümsüz eser için; Nevzat, Havva, Serpil, Mümtaz, Yıldırım, Tayfun ve Tarık Demir'e, Erzincanlılar adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Kaynak: Kemah Belediyesi

 

Bu haber toplam 4190 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA