• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğan Köylülerden Dayanışma Örneği
09 Kasım 2010 Salı 00:00

Doğan Köylülerden Dayanışma Örneği

Paylaş  Doğan Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafindan organize edilen Geleneksel Birlik Beraberlik ve Dostluk Gecesi ismine yakışır bir geceye sahne oldu. Sefaköy

Paylaş  

Doğan Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafindan organize edilen Geleneksel Birlik Beraberlik ve Dostluk Gecesi ismine yakışır bir geceye sahne oldu.

 

Sefaköy Klas Düğün Salonu’nda düzenlenen ve Doğan köylülerin büyük ilgi gösterdiği Geleneksel Birlik Beraberlik ve Dostluk Gecesine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin ve ERSİAD Yönetim Kurulu, İstanbul Kemahlılar Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Istanbul Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemah Köyleri Dernek Başkanları, bir çok kemahlı iş adamı ve davetliler katıldı.

 
Gecenin açılış konuşmasını yapan Kemah Doğan Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim İmal, Dernek tarafından düzenlenen bu tür organizasyonların köylüler arasindaki bağları pekiştirerek birlikteliği payıdar kılma amacını taşıdığını belirti. İstanbul’da derneğe bir merkez binası kazandırmak için çalışmalar başlattıklarını vurgulayan Başkan İmal; “Bugün bu geceyi kaynaşmamızın yanı sıra dernek merkez binasının alımına katkı sağlamak için düzenledik. Buradan elde edeceğimiz gelirle derneğimizi bir mülke kazandıracağız, bunun için desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

ERSİAD Başkan Yardımcısı ve Kemah Doğan Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Mustafa Kaçmaz yaptığı konuşmasında , Dernekler için kadın ve gençlik kollarının önemine dikkat çekerek “ Dernek bünyesinde kadın ve gençlik kollarının kurulması gerektiği kanısındayım. Kadınların ve gençlerin yer alacağı çalışmaların çok daha etkili ve başarılı olacağına inaniyorum” ifadelerini kullandı.

 Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş'da yaptıkları konuşmalarda, Doğan köylülerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, gecenin organizasyonunda katkısı bulunanlara teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmaların ardından geceyi renklendiren Doğan köylü gençler Erdal Dündar, Serdar Güçlü, Gamze Dündar ve Semra Katılmış söyledikleri türkülerle büyük alkış aldılar. Gençlerden sonra gecede sahne alan Türk Halk Müziği sanatçıları, Emre Saltık, Ali Özel, Özcan Türe ve Çiğdem Çiftçi’nin söylediği türkülerle geceye katılımda bulunanlar doyumsuz bir türkü şöleni yaşadılar

  Fotograflar: Erkan Dündar
 
Mehmet Aydoğmuş'un Objektifinden Gecenin  Kareleri
Kemahlılar Dernek Yönetimi
Doğan Köy Dernek Yönetimi
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül
Doğan Köy Onursal Başkanı Mustafa Kaçmaz
Ekev ve Ersiad Yönetimi
Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafeddin Ulutürk
Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş
 
 
 
Bu haber toplam 2119 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA