• İstanbul29 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DOĞANBEYLİ KÖY DERNEĞİ
27 Şubat 2007 Salı 00:00

DOĞANBEYLİ KÖY DERNEĞİ

        DOĞANBEYLİ KÖY DERNEĞİ                Doğanbeyli Köy Derneği İstanbul’da

        DOĞANBEYLİ KÖY DERNEĞİ

 

               Doğanbeyli Köy Derneği İstanbul’da 1949 da kurulmuştur ve bu dernek Türkiye’de bu tür derneklerin ikincisidir. Böyle kıdemli ve ilklerden olan bir derneğin başkanı Yusuf SEVİMLİ’dir.  Derneğimiz 1992 de kendi mülkü olan Ortaköy’de bir binaya taşındı. Taziye, nişan, düğün, bayram gibi özel günlerde, köylülerle burada buluşup hasret gidermekteyiz.

                Dernek Başkanı, İstanbul’da doğma-büyüme olduğu halde, köyüne Bebek Sırt’larındaki villaları kıskandıracak kıratta, saray yavrusu bir ev yaptırmıştır, Balkonundan tüm Ermelik Nahiyesi ayaklarınızın altında, günbatımı bütün ufuk da gözlerinizin alabildiğince önünüzde.

               Akşam güneşinin, yüksek tepelerden yavaş yavaş elinin eteğini toplayıp çekilmeye başladığı bir vakitte, biz de ecdad yadigarı, ata toprağı ve ana ocağı bu güzel beldelere yapılan bu güzel işlerden duyduğumuz memnuniyetle, tüm hemşerilerimize selam yolluyoruz.

 

Kemahın şirin köylerinden birisi olan Doğanbeyli köyü Olagan Genel Kurulu 7 Kasım Pazar günü Dernek Merkezinde yapıldı.

Çoğunluğun katıldığı Genel Kurulda Dernek Başkanlığını bırakan  Yusuf Sevimli'den görevi 20. yıldır Doğanbeyli Drneğinin Genel Sekreterliğini yapan Habip Kapdan seçildi.

Başkanlığa Seçilen Habip Kapdan "hedefimiz Birlik ve Beraberliği sağlamak, genç nesillerimizi topluma kazandırmaktır" dedi.

Doğanbeyli Köyünün yeni dernek yöneti aşağıdaki şeukilde oluşturuldu.

Dernek Başkanlığına Habip Kapdan

Başkan Vekilliğine Hamza Kızılırmak seçilmişlerdir.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine

Birol Yavuz, Cevdet Bayram, Ercan Aydemir, Muttalip Şişli, Ali Gürdoğan,  Aynur Gülseren, Ahmet Sevimli, Hasan Uzunkaya, Tahir Yardım, Nurettin Gülseren, Nejdet Altınbaş, Mehmet Kapdan, Recep Yavuz, İlyas Kolabaş, Ömer Kolabaş, Erol Şişli, Rıdvan Kolabaş ve Akın Gülseren seçilmişlerdir.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3403 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA