• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dr. Mehmet Karahan, Kalp ve Göğüs Hast.Uzmanı
17 Haziran 2009 Çarşamba 00:00

Dr. Mehmet Karahan, Kalp ve Göğüs Hast.Uzmanı

DR.MEHMET KARAHAN ( Kalp ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı ) (1927 – 1984) 1927 yılında Erzincan ili Kemah ilçesi Tan Köyü’nde doğmuş olan Dr. Mehmet Karahan Erzincan İlimizin

DR.MEHMET KARAHAN

 

( Kalp ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı )

 

(1927 – 1984)

 

1927 yılında Erzincan ili Kemah ilçesi Tan Köyü’nde doğmuş olan Dr. Mehmet Karahan Erzincan İlimizin yetiştirdiği önemli kişilerden biridir.

 

Yüksek ögretimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayarak Kalp ve Göğüs Hastalıkları uzmanı olarak hekimlik hayatına başlayan Dr. Mehmet Karahan Kemah ilçesi Çatalarmut ( Hınzoru ) köyünden Hacer Melahat hanımla evlenmiş ve bu evlilik neticesinde üç kız bir erkek olmak üzere  dört çocukları olmuştur.

 

Kalp ve Göğüs Hastalıkları uzmanı olarak ilk görevini Kars’ın Kağızman İlçesinde yapmış olup daha sonra Ağrı’nın Patnos ilçesinde bu görevini yaptıktan sonra Diyarbakır Devlet Hastanesi ve İstanbul Süreyya Paşa Hastanesi’ndeki görevlerinden Sonra Erzincan’a tayin olmuş ve ilk olarak Verem Savaş Dispanseri’nde çalışmaya başlamış sırasıyla Erzincan Devlet Hastanesi ve Erzincan SSK Hastanesinde uzun yıllar hizmet etmiştir. Son olarak Erzurum’a tayin olan Dr. Mehmet Karahan Erzurum SSK Hastanesinde görev yapmakta iken 1984 yılında hastalanarak Hakk’ın rahmetine kavuşmuş, cenazesi Tan Köy kabristanına defnedilmiştir.

 

Dr. Mehmet Karahan Başarılı Hekimlerin yanı sıra, insanlığı ile de ön plana çıkmış alçak gönüllülüğü, yardım severliği ve saygın kişiliği ile herkesin sevgi ve takdirini kazanmış ender insanlardan biridir…

Bu haber toplam 4046 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA