• İstanbul19 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DÜNYA PARMAKLARINIZIN UCUNDA
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:00

DÜNYA PARMAKLARINIZIN UCUNDA

DÜNYA PARMAKLARINIZIN UCUNDAKütüphane, Okuma Salonu ve İnternet Evi Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor. Telekom A.Ş. ile Kaymakamlığımızın yaptığı protokol gereğince ilçemize

DÜNYA PARMAKLARINIZIN UCUNDA

Kütüphane, Okuma Salonu ve İnternet Evi Çalışmaları

 Aralıksız Devam Ediyor. 

Telekom A.Ş. ile Kaymakamlığımızın yaptığı protokol gereğince ilçemize İnternet Evi kurulmaktadır. Kaymakamlığımızdan en az 50 m2’lik yer gösterilmesi istenen internet evi için, Telekom 20 adet bilgisayardan oluşan sistemi kuracaktır. Bilgisayarlar, Telekom A.Ş. tarafından Erzincan’a gönderilmiş, Kaymakamlığımız da Kemah Belediyesine ait hizmet binasının ikinci katını Belediye Başkanlığından talep etmiştir. Belediye Meclisi talebimizi olumlu karşılayarak düğün salonunu kütüphane, okuma salonu ve internet evi açılmak üzere Kaymakamlığımıza tahsis etmiştir.

 

        

 

İdari bölüm, kütüphane, okuma salonu ve internet evi olarak bölümlere ayrılan binanın duvar bölmeleri bitirilmiştir. Elektrik, su ve ısıtma tesisatı yenilenen, zeminleri granit kapama yapılacak olan kütüphane ve internet evinin fiziki onarım giderlerini işadamlarımızdan Sayın Mustafa KAÇMAZ Bey karşılamakta olup, sistemin kurulması ve teknik donanımı ise Türk Telekom A.Ş. tarafından üstlenilmiştir. Öğrencilerimizin araştırma ödevlerini hazırlamak ve halkımızın boş zamanlarını bilgiye ulaşmak üzere değerlendireceği internet evi yaklaşık 1 aylık süre içerisinde hizmete girecektir.

 

          

 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 951 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA