• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EFSANE BAŞKAN, HEMŞERİMİZ YILMAZ BAYAT ADAYLIĞINI AÇIKLADI
22 Temmuz 2008 Salı 00:00

EFSANE BAŞKAN, HEMŞERİMİZ YILMAZ BAYAT ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kemahlı Hemşerimiz; eski Üsküdar Belediye Başkanı Sn Yılmaz Bayat yaklaşan Belediye seçimlerindeÜsküdar İlçesinden, tekrar aday olduğunuDüzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Üsküdar

Kemahlı Hemşerimiz; eski Üsküdar Belediye Başkanı

Sn Yılmaz Bayat yaklaşan Belediye seçimlerinde

Üsküdar İlçesinden, tekrar aday olduğunu

Düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

 

Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sn. Yılmaz Bayat’ın Basın açıklamasından özet

“… Cenab-ı Hak lütfetti 10 yıl Üsküdar da Belediye başkanı olarak Üsküdarlılara hizmet etme imkânım oldu.

Seçimlerin yapıldığı 2004 yılından bu tarafa 4 yılı aşkın bir süre geçti ve teşkilatım bu gün bana tekrar Belediye Başkan adayı olma görevini veriyor.

Bana duydukları bu güvenden dolayı teşkilatıma teşekkür ediyorum.

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Teşkilatı ve Partimin adayı olarak ben; Üsküdar belediye başkanlığını tekrar kazanmak için üzerimize düşen görevleri hakkıyla yapmanın çabası içinde olacağız.

İnsanlar her zaman; sahip olduklarının daha fazlasını ve daha iyisini elde etmenin çabası içinde olurlar. Bu hepimizin en tabii hakkıdır. 

Üsküdarlılar da 27 Mart 2004 seçimlerinde bu haklarını kullandılar. Acaba, daha iyi bir başkan, seçebilir miyiz diye sandık başına gittiler.  İnsanlar bu yeni tercihlerinde isabet edebilir veya edemezler. Bunu da zaman gösterir.

İşte bu zamanda bulunuyoruz. Şimdi diyorum ki seçimi kaybetmese idik belki de ne kadar sevildiğimizi anlamayacaktık.

Geçen dört yılı aşkın bir süre olmasına rağmen, Üsküdarlıların bana duydukları sevgi ve saygıdan dolayı da başta Cenab-ı Hakka şükrediyor ve Üsküdarlılara da sonsuz teşekkür ediyorum.

27 Mart 1994 seçimleri ile geldiğimiz bu görevde,  28 Mart 2004 e kadar, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında; belediye arşivinin modern anlayışla yeniden düzenlemek, hizmetlerde toplam kalite mantığını yerleştirmek, e-Belediye çalışmalarını başlatmak ve bu konuda en önde olmak, ramazan çadırı gibi sosyal ve kültürel bir olayı başlatmak, kültür merkezlerinin ve sağlık ocaklarının yaygınlaştırılması,  imar planlarının yapımında halkın ve uygulamanın içinde olan proje bürolarının görüş ve önerilerini almak ve yapılan planları tartışmak gibi belediye hizmetlerinde örnek alınan, öncü bir belediye olmak nasip oldu.    En önemlisi halkla belediye kaynaştırıldı.

Görev süresince, hizmet anlayışımızın merkezinde her zaman insan olmuştur. “Her şey insan için ve İnsanca” düşüncesi hizmetlerimizin yegâne prensibi olmuştur.  

10 Yıllık dönemde adil, güler yüzlü, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışını kurumsal kimliğimiz haline getirmiştik. Üsküdarlılar bu gün en çok bu anlayışı arıyorlar.

10 yıllık bir tecrübe sonucu olarak söylüyorum ki ;

Vatandaşlar belediye başkanlarını kendileri seçtikleri için devletin içinde kendi temsilcisi, başlarının her sıkışmasında yardım isteyecekleri biri gibi görürler ve Başkanın halktan kopmasını istemezler. Memurdan çekinir ama Belediye Başkanına saygı ve sevgi duyarlar.

2004 yılında sandık başına giden insanlar, Belediye ile Merkezi yönetim aynı partiden olursa daha iyi hizmet alırız mantığı içinde oy kullanmışlardır.

 Şimdi görülüyor ki, bu düşüncenin bizim boyutumuzdaki belediyelerde çok önemli bir etkisi olmuyormuş. Halkımız bunu yakinen görme imkânını buldu.

10 yıllık belediye başkanlığımızda sadece 11 ay bizim partimiz merkezi yönetimde iktidarda oldu. Bundan dolayı da hizmetlerimizde herhangi bir aksama söz konusu olmadı.

Bir atasözümüz ”At binenin kılıç kuşananındır” der.

İnsanlar merkezi yönetime destek için değil, kendine hizmet edecek bir düşünceyi belediyede işbaşına getirmek için sandık başına gidecek, artık önünde her iki dönemi mukayese imkânı da var.

Yeni dönemde halkla ve muhtarlarımızla belediye yeniden kaynaştırılmalıdır. Halkın ve Muhtarların içinde olmadığı,  halkla beraber ve halk için olmayan hiçbir faaliyette bereket olmaz. Belediye çalışanlarının memnuniyeti ve motivasyonu elbette halka hizmet olarak yansıyacaktır. Belediye yönetimi kendi personeli ile barışık olmalı sevgi ve güven ortamını sağlanmalıdır. Başkan olarak, halkın hizmetkârı olduğumuzu bilmeliyiz.

Belediye hizmetlerinde yeni açılımlara ihtiyaç var. İnsanı tekrar, hizmet mantığının merkezine koymamız gerekiyor. “Her şey insan için ve insanca” prensibimizi esas alarak, devam etmekte olduğumuz projelerimize yeniden ve kaldığımız yerden yeni bir heyecan ve aşkla tekrar başlamalıyız.

Dışarıda kaldığımız bu 5 yıllık süre, hem kendi dönemimizi ve hem de bu dönemi iyi izleme ve değerlendirme imkânını verdi. Benim için çok faydalı bir süreç oldu. İnsan bir işle uğraşırken hem kendine ve hem de yapılan işlere dışarıdan objektif bir anlayışla bakma imkânını çoğu zaman bulamıyor.

Hizmet kalitesini artıran ve çalışanların kendilerini mutlu hissettikleri toplam kalite çalışmalarına,    e-Belediye çalışmalarına, ve Belediye Başkanımıza devir teslim töreninde teslim ettiğimiz kültürel ve spor tesisleri projelerimize, fen işleri ve park bahçelerin yapacağı şehri güzelleştirecek olan yatırımlarımıza, yani Üsküdarlının hizmetine, bıraktığımız yerden yeniden başlayarak devam etmek durumundayız.

Hedefimiz; Alt yapısını tamamladığımız ve yaklaşık 750 dönüm civarında yeşil alan ilave ettiğimiz Üsküdar’ımızın, yarım kalan üst yapısını da tamamlamak ve görsel manada da güzel yaşanabilir ve mutlu insanların yaşadığı  bir şehir haline getirmektir.

Üsküdar tarihine ve doğasına uygun olarak, nitelikli sağlık tesislerinde bir merkez, eğitim, kültür ve sporda öncü bir ilçe olacaktır. Üsküdar; İnsanlarının  eğitim ve kültür seviyesi yüksek ve mutlu yaşadığı bir şehir haline gelecektir.

10 yıllık iktidar ve 5 yıllık muhalefet tecrübesi ile yeni dönemde, muhtarlarımız ve halkımızla birlikte, kol kola, omuz omuza vererek,  işlerimizi daha süratli ve verimli ve yerinde yapma imkânını bulacağımıza inanıyorum.

Başarının temel şartı inanmaktır, işi benimsemektir, işi bilmektir ve yeterince tecrübe sahibi olmaktır.

29 Mart 2009 Yerel Genel Seçimleri yerel manada yapılacak seçimlerdir. Mahallemizin Muhtarını ve ilçemizin Belediye Başkanını seçeceğimiz seçimlerdir. Doğrudan ve sadece bizi yani Üsküdar’ımızı ve mahallemizi ilgilendirmektedir.

 Bu seçimlerde insanların  siyasi düşüncelerinden ziyade Üsküdar’a ve Üsküdarlıya ve mahallemize en iyi hizmet mantığı ile sandık başına gideceğini sizlerde benim gibi müşahede ediyorsunuzdur..

Partili ve partisiz Üsküdarlıların önemli bir kısmının bu düşünce ile bana destek olduklarına şahit oluyorum.

Siz Üsküdarlıların teveccühlerinden cesaret alarak Üsküdar’a hizmet için yeniden yola çıktık.

Halisane niyetlerle,  hizmet için çıktığımız bu yolda Cenab- Hakkın yardımını diliyorum. 

Çıktığımız bu yolda bize sonuna kadar destek olacağınıza inanıyor, destekleriniz ve katkılarınız için teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

 

Yılmaz Bayat

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı

Ve 6. Dönem Belediye Başkan Adayı

Belediye başkanı olduğu dönemde Üsküdarlıların ve özellikle Kemahlı hemşerilerimizin istifadesine birçok güzel faaliyetlere imza atan Yılmaz Bayat, Üsküdarlıların ve Kemahlı hemşerilerinin her zaman gönlünde taht kurmuştur. Bu sevgi ve vefa anlayışına istinaden tekrar adaylığını açıklayan Sn Yılmaz Bayat’a başarılar dileriz.

Bu haber toplam 1141 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA