• İstanbul25 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEV, 5 BİN 770 BURS TAAHHÜDÜ TOPLADI
24 Eylül 2014 Çarşamba 10:20

EKEV, 5 BİN 770 BURS TAAHHÜDÜ TOPLADI

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2014-2015 eğitim öğretim yılında Erzincanlı üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için organize ettiği geleneksel istişare toplantısında, işadamları adeta birbirleriyle yarıştı ve 5 bin 770 burs taahhüdü toplandı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2014-2015 eğitim öğretim yılında Erzincanlı üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için organize ettiği geleneksel istişare toplantısında, işadamları adeta birbirleriyle yarıştı ve 5 bin 770 burs taahhüdü toplandı.

2011 yılında 4 bin 224, 2012 yılında 11 bin, 2013 yılında 7 bin 234 burs taahhüdü toplayarak, Türkiye’de en çok burs veren İl Vakfı olan EKEV, bu yıl da 5 bin 770 burs taahhüdü toplayarak yeni bir başarıya daha imza atmış oldu.

Bu yıl geçen yıllara oranla daha düşük taahhüt toplansa da, bu rakamın her yıl toplanabilecek gerçek rakam olduğu ve 21. Yılını kutlayan EKEV’in, Sadık AğcaBaşkanlığında Erzincanlı gençlerin eğitimine büyük katkı sunmaya devam edeceği yorumları yapıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı istişare toplantısında, FıratPen Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, 2 bin burs taahhüdüyle en çok burs veren isim oldu.

Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Refahiye Kaymakamı Yusuf Karaloğlu, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, EKEV ve ERSİAD Yöneticileri ve çok sayıda işadamı katıldı.

EKEV’in faaliyetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, 21 yıl önce kurulan EKEV’in son 11 yılda yaklaşık 20 bin öğrenciye burs verdiğini belirterek, “21.yaşını kutlayan EKEV, öğrencilerimize son yıllarda verdiği burslarla Türkiye’de en çok burs veren vakıf haline gelmiştir. Bunda büyük katkısı bulunan Bakanımız Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere tüm işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Kız öğrenci yurdumuzu hizmete açarak kızlarımızın barınma sorununu çözdük, şuan tamamen dolu durumda. Erkek öğrenci yurdumuzu da kısa zamanda yaparak hizmete sunacağız ve erkek öğrencilerimizin de barınma sorununu çözeceğiz” dedi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Yavuz Canikli de konuşmasında, işadamları olarak EKEV'e her zaman destek vereceğini ifade ederek, ERSİAD ve EKEV'in birlik beraberlik içerisinde Erzincanlı gençlerin eğitimine katkı sunmaya devam edeceğini belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, Geleceğe yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu ifade ederek, “EKEV, Erzincanlı işadamlarının destekleriyle geleceğe yatırım yapıyor. Türkiye’nin geleceği gençlerdir" dedi.

Erzincanlıların EKEV aracılığıyla destan yazdığını belirten eski bakan Binali Yıldırım, "Türkiye’deki vakıflar EKEV’e gıpta ile bakıyor. EKEV etkin çalışmasıyla binlerce öğrencimizin eğitimine katkı sağlamasıyla ülkemizde ki vakıfların başında geliyor. Bu bir sessiz başarı hikâyesidir.

Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen ve katkıda bulunan tüm Erzincanlılara teşekkür ediyorum” dedi.


Konuşmaların ardından burs taahhütleri alındı. EKEV, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük başarıya imza atarak, 5 bin 770 burs taahhüdü topladı.
 

Kaynak:Erzincanlilarinsesi.com
 
Bu haber toplam 1778 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA