• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEV AKADEMİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:55

EKEV AKADEMİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile Erzincan Üniversitesi tarafından düzenlenen 2.Geleneksel Akademik Bilim ve Sanat Ödüllerine layık görülen, Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyelerine ödül ve başarı belgeleri törenle takdim edildi.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile Erzincan Üniversitesi tarafından düzenlenen 2.Geleneksel Akademik Bilim ve Sanat Ödüllerine layık görülen, Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyelerine ödül ve başarı belgeleri törenle takdim edildi.

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen ödül törenine; Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Kemah Belediye BaşkanıOsman Kemal Aslan, EKEV Başkanı Sadık Ağca, EKEV Mütevelli Heyeti Üyeleri, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ERSİAD eski BaşkanıGülbey Sezgin ile Üniversite Üst Yönetimi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, ödül alan akademisyenleri tebrik ederek, "Erzincan Üniversitesi 'Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi' özülküsüne, EKEV ile beraber el ele vererek emin adımlarla hızla yürüyoruz. EKEV eğitime önemli katkılar sunuyor. Her yıl Erzincan Üniversitesinde okuyan 1,100 öğrenciye burs veriyor. Bunun yanında Akademik Bilim ve Sanat Ödülleri ile akademisyenlerimizi ödüllendiriyor" dedi.

EKEV Başkanı Sadık Ağca da yaptığı konuşmada, Akademik Bilim, Sanat Ödülleri'nin ikincisini gerçekleştirmenin onur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "EKEV olarak bu ödülleri geleneksel hale getirmiş olduk. Ödül alacak tüm hocalarımızı şahsım ve EKEV Mütevelli Heyeti adına tebrik ediyorum. 10. yılını kutlayan Erzincan Üniversitesi'nin gelişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, elimizden gelen maddi manevi desteği sunmaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ülkemize faydalı birer birey olması için çalışıyoruz" dedi.

ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli de konuşmasında, EKEV Akademik Bilim ve Sanat Ödülleri’ni almaya hak kazanan öğretim görevlilerini tebrik ederek, "Erzincan Üniversitesi’nin her zaman yanında olacağız. Burada yetişen gençler, Erzincan’ı Türkiye’de ve dünyada en iyi şekilde temsil edecektir” dedi.

Konuşmaların ardından, Sosyal Bilimler Alanında; Doç. Dr. Abdülkadir Gül, Yrd. Doç. Dr. Özkan Daşdemir. Sanat Alanında; Doç. Dr. Ersan Çiftçi, Doç. Dr. Orhan Taşkesen.  Sağlık Bilimleri Alanında; Yrd. Doç. Dr. Arda Işık, Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Değirmenci. Temel Bilimleri Alanında; Prof. Dr. Salih Doğan ve Doç. Dr. Mustafa Korkmaz'a ödül ve başarı belgeleri takdim edildi.


Ödül ve başarı belgelerinin verilmesinin ardından, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, EKEV Başkanı Sadık Ağca’ya Türk Bayrağı tablosu hediye etti.

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 1475 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA