• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEV Bursiyerleri, EKM'ye Tarihi Bir Gün Yaşattı
27 Aralık 2014 Cumartesi 11:18

EKEV Bursiyerleri, EKM'ye Tarihi Bir Gün Yaşattı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2014-2015 eğitim öğretim yılında burs verdiği öğrencilerin tanışıp kaynaşması için Genç EKEV ile birlikte düzenlediği programa, öğrenceler büyük ilgi gösterdi, salon hınca hınç doldu ve EKM tarihi günlerinden birini yaş

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2014-2015 eğitim öğretim yılında burs verdiği öğrencilerin tanışıp kaynaşması için Genç EKEV ile birlikte düzenlediği programa, öğrenceler büyük ilgi gösterdi, salon hınca hınç doldu ve EKM tarihi günlerinden birini yaşadı.

Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen programa, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, ERSİAD eski Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, ERSİAD Genel Sekreteri Cebrail Uludağ, EKEV Mütevelli Heyeti ve Genç EKEV Üyeleri ile EKEV bursiyerleri katıldı.

Programda konuşan EKEV Başkanı Sadık Ağca, EKEV olarak 4 bin öğrenciye burs verdiklerini belirterek, "EKEV olarak, bu öğretim döneminde 4 bin gencimize karşılıksız burs veriyoruz. Bizim sizlerden tek beklentimiz, bugün ve yarın ekonomik özgürlüğünüzü kazandığınızda bu vakfa sahip çıkmanız. Sizlerin kurduğu Genç EKEV çatısı altında toplanarak birlik beraberlik içerisinde olmanızdan mutluluk duyuyoruz" dedi.

EKEV olarak öğrencilere burs vermenin yanı sıra, yaptıkları yurt ile kız öğrencilerin barınma sorununu çözdüklerini, erkek yurdunu da yakın zamanda yapacaklarını ifade eden Başkan Sadık Ağca, "Vakfımız burs vermenin yanında öğrencilerimiz arasında birlik beraberliğ sağlamak için de Genç EKEV ile birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Genç EKEV ile birlikte önemli bir organizasyona daha imza atıyoruz. Valilik, Belediye ve üniversetemizin destekleriyle, Erzincanımız için "Erzincan'a Değer Kat" proje yarışması ve "Erzincan'ı Yakala" fotoğraf yarışması düzenliyoruz" dedi.

ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin de yaptığı konuşmasında, Erzincanlı gençlerin birlik beraberlik içerisinde olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, güzel faaliyetler gerçekleştiren Genç EKEV yöneticilerini ve üyelerini tebrik etti.

Genç EKEV Başkanı Usema Kaya da konuşmasında, Genç EKEV'in çalışmaları ile yeni projelerle ilgili çeşitli bilgiler verdi ve tüm bursiyerlerin projeleriyle Erzincan'a katkı sunmalarını istedi.


Daha sonra, Genç EKEV yöneticileri tek tek kendilerini tanıtarak, neden Genç EKEV içerisinde bulunduklarını anlattı ve tüm bursiyerlerin Genç EKEV çatısı altında toplanmaya davet etti.

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 1711 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA