• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEV; Hayalleri Gerçeğe Dönüştürdü
13 Ağustos 2012 Pazartesi 00:00

EKEV; Hayalleri Gerçeğe Dönüştürdü

 Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2012–2013 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için düzenlediği istişare toplantısında, burslar yağmur gibi

 


Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2012–2013 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için düzenlediği istişare toplantısında, burslar yağmur gibi yağdı, 11 bin burs taahhüdü toplandı.Geçtiğimiz yıl 4 bin 224 burs taahhüdü toplayarak, Türkiye’de en çok burs veren İl Vakfı olan EKEV, bu yıl bu rakamı daha da arttırarak, rekorları altüst etti. Erzincan Kültür Merkezi (EKM) tarihi günlerinden birini yaşadı, 11 bin burs taahhüdü toplandı ve hayaller gerçek oldu.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı iftar yemeği ve istişare Toplantısında, Fırat Pen Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, 3 bin doksan burs taahhüdüyle en çok burs veren isim olurken, MNG Kargo 2 bin üç yüz burs taahhüdünde bulundu.


Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Y.Metin Tahan, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlyas Çapoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Başkan Yardımcısı Adnan Güler, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Avrasya Bir Vakfı Genel Başkanı Şaban Gülbahar, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, EKEV ve ERSİAD Yöneticileri ve çok sayıda işadamı katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, Vakfın 19 yıl içerisinde 14 bin üniversite öğrencisine burs verdiğini ifade ederek, “Bu rakam Türkiye’de burs veren vakıflar arasında EKEV’i birinci yapmıştır ve hedefini büyütmüştür. Kamu yararına çalışan vakıf olma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bu sağlandıktan sonra EKEV ülkemizin 81 iline burs verebilecek ve hayırsever işadamlarının katkılarıyla eğitime destek vermeye devam edecektir” dedi.

EKEV Başkanı Sadık Ağca, “Kız öğrenci yurdumuzu hizmete açtık. Erkek öğrenci yurdumuzu da kısa zamanda yapacağız. EKEV olarak hayırsever işadamlarımızın katkılarıyla öğrencilerimize burs vermenin yanı sıra, şuan 14 tane de gayrimenkulümüz bulunmakta.


Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’a ve hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Gülbey Sezgin de konuşmasında, Erzincanlıların bu toplantılara büyük önem verdiğinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Bu birliktelik EKEV’in ne kadar önemli bir hizmet yaptığının önemli bir göstergesidir.

İşadamlarımızın bu ilgisi ve birlikteliği, Vakıftan burs alan öğrencilere de olumlu şekilde yansımakta. Gençlerimiz kendi aralarında düzenledikleri çeşitli organizasyonlarla bir araya gelmekteler.


İşadamları olarak vakfa desteklerimiz artarak devam edecektir” dedi.Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, geleceğe yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu ifade ederek, “EKEV ve Erzincanlılar geleceğe yatırım yapıyor. Türkiye’nin geleceği gençlerle gelecek. İnşaat yapsanız ömrü 50-60 yıl bilemedin 100 yıla gitmez. Ama insana yapılana yatırımlar, nesilden nesile gider. O yüzden bu yatırım konusunda cömert olun.

Görüyorum ki hepinizi hararet basmış, bu hararet yapacağınız yardımdan dolayı değil. Havanın sıcaklığından, bir önce vazifenizi yapıp, rahatlamak ister gibi haliniz var” dedi.


Son 10 yıldır EKEV ve ERSİAD’ın Erzincan’ın kalkınması adına önayak olduğunu belirten Bakan Binali Yıldırım, “Bu toplantılar gelenek haline geldi. Ramazan ayında, birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma hepsi doruğa çıkıyor. EKEV ve ERSİAD’ın 20 yıllık bir geçmişi var. Bu gibi vakıf ve dernekler onlara gönül verenlerle ayaktalar. Eğer olmasa bir tabela derneği ve vakfı olmaktan öte geçemez.


Yetiştirdiğimiz her gencimiz sadece bir Erzincan gönüllüsü, sevdalısı olmayacak, aynı zamanda ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak önemli bir kaynağımız olacak” dedi.Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com


 


Konuşmaların ardından burs taahhütleri alındı. Geçen yıl 4 bin 224 burs taahhüdü toplayan EKEV, son yıllarda olduğu gibi bu yılda burs taahhüdünü arttırarak, 11 bin’e çıkardı ve tarihi bir rekora daha imza attı.

Bu haber toplam 1753 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA