• İstanbul25 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEV, SADIK AĞCA İLE EĞİTİME DESTEĞE DEVAM
09 Haziran 2016 Perşembe 14:40

EKEV, SADIK AĞCA İLE EĞİTİME DESTEĞE DEVAM

Türkiye'de en çok burs veren İl vakfı olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 21. Olağan Genel Kurulunda seçime tek Başkan adayı olarak giren Sadık Ağca, oybirliğiyle 7.kez EKEV Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçildi.

Türkiye'de en çok burs veren İl vakfı olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 21. Olağan Genel Kurulunda seçime tek Başkan adayı olarak giren Sadık Ağca, oybirliğiyle 7.kez EKEV Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçildi.

Fatih'te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda Yapılan EKEV Olağan Genel Kuruluna; Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım, Avrasya Bir vakfı Genel Başkanı Şaban Gülbahar, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve vakıf üyeleri ile çok sayıda işadamı katıldı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, 23 yıllık bir vakıf olan EKEV’in bir marka haline geldiğini belirterek, “EKEV sadece öğrencilere burs vermekle kalmayıp birçok hizmete de imza attı. Kız öğrencilerimizin barınma sorununu gidermek için açtığımız Öğrenci Yurdumuz hizmete devam ediyor. Şişhane’de Erkek Öğrenci Yurdumuzu da kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. EKEV, mal varlığı, TBMM Üstün Hizmet Ödülü ve sağladığı burslarla Türkiye’deki il vakıfları arasında eğitime destek veren en büyük vakıf unvanına sahip. Başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Yavuz Canikli de, işadamları olarak vakfa desteklerinin süreceğini belirterek, “ERSİAD Yönetimi olarak, EKEV Yönetimiyle birlikte Erzincan’ın geleceğine, birlik ve bütünlüğüne hizmet etmeye ve öğrencilerimizin eğitimine destek olamaya devam edeceğiz” dedi.

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ise konuşmasında, EKEV’in sağladığı burslarla gençleri geleceğe hazırladığını belirterek, “Eğitime katkıları ve Erzincan’a kattığı değerlerle EKEV’in Türkiye’de bir benzeri yoktur. Vakfa destekte bulananlara teşekkür ediyorum” dedi.

Erzincan Milletvekili Serkan Bayram da yaptığı konuşmada, 1993 yılında kurulan vakfın 30 bin öğrenciye burs sağlayarak büyük bir başarı gösterdiğini ifade ederek, “Bir Türkiye markası olan EKEV kısa zamanda kamu yararına çalışan vakıf unvanına kavuşacak. Vakfımız hizmetlerini her geçen gün artırarak devam ettirmekte” dedi.

Divan Başkanlığını Prof. Dr. Nurullah Gültekin, Kâtip Üyelikleri Latif Yetişkin ve Süleyman Erdemir'in yaptığı Genel Kurul Toplantısı’nda Faaliyet Raporunu Yahya Bayraktar, Gelir-Gider Tablosunu Yılmaz Erence ve Denetme Kurulu Raporunu Şerif Bekar'ın okumasının ardından raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.

Daha sonra, EKEV'in yeni Mütevelli Heyeti ve Denetleme Kurulu seçimi yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Sadık Ağca’nın hazırladığı liste Genel Kurul Üyeleri tarafından oybirliğiyle seçildi.

EKEV’in kuruluşundan bugüne kadar Mütevelli Heyeti içerisinde ve Denetleme Kurulunda çeşitli görevlerde bulunan ve 7.kez de Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçilen Sadık Ağca, seçim sonrası yaptığı konuşmada Genel Kurul Üyelerine teşekkür ederek, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını ve EKEV'in bayrağını daha yükseklere taşıyacaklarını belirtti.

 


EKEV’in Sadık Ağca Başkanlığında ki Mütevelli Heyetine; Faruk SezginYılmaz ÇetinSaim BahadırAhmet Turan AkkayaYahya BayraktarKadir Akyalçınİlhami TaşpınarYılmaz ErenceSerkan Bayram ve İhsan Payalanseçilirken, Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise, Kerim ÖzcanlıBurhan Başaranve Şerif Bekar seçildiler.

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 1563 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA