• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEV, TOPLADIĞI BURS TAAHHÜDÜNDE REKORA KOŞTU
16 Eylül 2008 Salı 00:00

EKEV, TOPLADIĞI BURS TAAHHÜDÜNDE REKORA KOŞTU

EKEV, TOPLADIĞI BURS TAAHHÜDÜNDE REKORA KOŞTU  Kısa adı EKEV olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı 2008–2009 eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar

EKEV, TOPLADIĞI BURS TAAHHÜDÜNDE REKORA KOŞTU

 

 

Kısa adı EKEV olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı 2008–2009 eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için düzenlediği istişare toplantısında 2312 öğrenciye burs toplayarak rekora koştu.

Erzincanlı iş adamlarının büyük ilgi gösterdiği istişare toplantısı, Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.

İstişare toplantısına; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Siirt Valisi Necati Şentürk, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Erzincan Üniversitesi Vakfı Başkanı Hacı Ali Akın, İhracatçılar Maclisi eski Başkanı Oğuz Satıcı, Erzincanspor Başkanı Ziya Alp Gülan, Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan, Kemaliye Dernek Başkanı H.Hüseyin Duru, Refahiye Dernek Başkanı Yavuz Canikli, EKEV üyeleri ve işadamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, EKEV’in, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Üstün Hizmet Ödülü” ne layık görüldüğünü ve bu ödülün tüm Erzincanlıların olduğunu söyledi.

EKEV’in faaliyetlerini grafikler eşliğinde anlatan Başkan Ağca, geçen yıl 1350 öğrenciye burs sağladıklarını ve bu sene bu sayıyı artırmayı hedeflediklerini belirterek, eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu ifade etti.

Başkan Sadık Ağca konuşmasını, vakfa maddi ve manevi destekte bulunanlara teşekkür etti.

ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan da konuşmalarında, EKEV’in üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirdiğini, TBMM tarafından “Üstün Hizmet Ödülü” ne layık görülmesinin bunun göstergesi olduğunu belirterek, EKEV Mütevelli Heyetine ve işadamlarına teşekkür ettiler. 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, EKEV den burs alan öğrencilerin vakfı hiçbir zaman unutmayacaklarını ve Erzincan’ın birer gönüllü elçileri olacaklarını belirterek, “Onun için diğer hizmetler bir tarafa, bu öğrencilerimize yapacağımız destek bence en makbul olanıdır bu konuda da hemşehrilerimiz hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar hiçbir zamanda kaçınmayacaklardır. Tüm hemşehrilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Yıldırım, “Erzincan’ın yıllardır özlemini çektiği üniversiteye kavuşmasının ardından, şimdi de tekstil sektörüne yapılan bölgesel teşvik yasası kapsamında Erzincan’ın kaderini değiştirecek gelişmeleri kısa sürede göreceğiz. 3 bin kişinin çalışacağı bir fabrika yakın zamanda ilde faaliyet göstermeye başlayacak. Bunun gerçekleşmesiyle birlikte Erzincan bir sanayi şehri özelliğini kazanmış olacak” dedi.

Erzincan’ın bilişim sektörü alanında hizmet vermeye başlayacağını belirten Bakan Yıldırım, Erzincan Bilişim Merkezi’nin Kasım ayında hizmete açılacağını ve burada da bin kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Erzincan’a 4 tane meslek yüksek okulu ve 3 tane fakülte açılmasının kararının alındığı müjdesini de veren Bakan Binali Yıldırım, bu kararla birlikte Erzincan’da yüksek okulu olamayan ilçenin kalmadığını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından burs taahhütleri alındı. EKEV, Geçen yıl yaklaşık 1500 olan burs taahhüdünü bu yıl arttırarak 2312’ye çıkardı.

İstişare toplantısında, geçen yıl burs veren işadamlarına birer teşekkür plâketi verildi.

Daha sonra EKEV tarafından davetlilere iftar yemeği verildi.

 

Haber: Hasan Fikri Bilgiç

Kaynak : www.sedatsevim.com

Bu haber toplam 1181 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA