• İstanbul26 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKEVden burs çağrısı
24 Eylül 2006 Pazar 00:00

EKEV'den burs çağrısı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, Meyan Otantik Restaurant'ta yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere sağlanacak burs ve Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ile birlikte yürütülecek

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, Meyan Otantik Restaurant'ta yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere sağlanacak burs ve Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ile birlikte yürütülecek çalışmalarla ilgili bir istişare toplantısı düzenledi.

EKEV tarafından düzenlenen toplantıya Vakıf ve ERSİAD yöneticileri ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Yaşar Sarıkaya katıldı. Toplantının alış konuşmasını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, her yapılan genel kurulun EKEV'den burs çağrısıardından değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyledi. EKEV'in olmazsa olmazının eğitime sağlanan katkı olduğunu dile getiren Başkan Ağca, 16 Eylül"de  burs toplama amacıyla yapılacak toplantıya tüm Erzincanlıların katılmasını talep etti.

 EKEV Başkanı Sadık Ağca, "geçen yıl 1030 öğrencimize burs verdik. Bu sene bu sayıyı artırmak istiyoruz, ayrıca tüm müracat eden öğrencilerimize burs vermek için çaba harcıyacağız"dedi. ERSİAD?la birlikte yürütecek çalışmalarada değinen Başkan Ağca, yürütülücek faaliyetler hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin'de toplantıda yaptığı konuşmasında, EKEV tarafında düzenlenecek burs toplantısına herkesin katılması gerektiğini ve burs alan öğrenci sayısının yükselmesi gerektiğini söyledi. ERSİAD olarak EKEV'le birlikte neler yapabiliriz diye çalışmalar sürdüklerini anlatan Başkan Sezgin, yaz döneminde Erzincan'a sık sık gittiklerini ve düzenlenen etkinliklere katıldıklarını belirtti. ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Erzincan'da önemli görüşmelerde bulunduk. Yaptığımız görüşmelerde ERSİAD ve EKEV'in sayğın bir yere geldiğini görmek bizleri mutlu etti" dedi.

 

Kaynak:

www.canerzincangazetesi.com

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA