• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emitt 2011de Kemah Rüzgarı
11 Şubat 2011 Cuma 00:00

Emitt 2011'de Kemah Rüzgarı

KEMAH KONUKLARINI MİNİ SANCAK ŞEHİRDE AĞIRLIYOR2011 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Kemah; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle turizm potansiyelini ve vizyonunu

KEMAH KONUKLARINI MİNİ SANCAK ŞEHİRDE AĞIRLIYOR

2011 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Kemah; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle turizm potansiyelini ve vizyonunu ortaya koyuyor. Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ve stand görevlilerimiz gelen konuklarla birebir ilgileniyor. Bakır ürünlerimizi Kemah Kardere Muhtarı Sezai Hiçdönmez, yörel ürünlerimizi KEMPA Gıda Ali Rıza Bozpınar tanıtıyor. Yerli ve yabancı birçok misafiri ağırlayan standlarımız, hem Kemah’ı her yönüyle ortaya koyan estetiğiyle gönülleri kazanıyor hem de ikramları ile ağızda güzel tatlar bırakıyor.

 

Fuarın Erzincan adına çok verimli geçtiğini ifade eden Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal; “ EMİTT’te ziyaretçilerin resimlerini görüp hayran kaldıkları Erzincan’ımızı, Kemaliye’mizi ve Kemah’ı,  her yönüyle turizme hazırlayan başta Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım ve Erzincan Valimiz Abdulkadir Demir’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan aldığımız izlenimle doğru yolda olduğumuzu gördük ve heycanımızı kaybetmeden çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.   

   

KEMAHLI HANIMLAR BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI

EMİT Fuarına, İstanbul Kemahlılar Derneği Komisyon Başkanı Ömer Akbalık, Kadın Kolları Başkanı Gül Ünal üyeleri Handan Akbalık, Nurten Arıkan, Hediye Tan, Çiğdem Arıkan ve Nurgül Akbalık katıldılar. Çiğdem Arıkan ve Nurgül Akbalık bindallı kostümleriyle stand başında görev aldılar.

 

  

 

ERZİNCAN KEMAH KEMALİYE, EMİTT FUARINDA

Bu yıl 15.’si düzenlenen EMİTT fuarının açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yaptı. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen, otelleri, acenteleri, işletmecileri, beldeleri, girişimcileri, turizm profesyonellerini ve turizm meraklılarını buluşturan EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) önemli bir görevi yerine getiriyor.

 

 

Yemen’den - Japonya’ya kadar birçok kültürün yer aldığı fuarda, Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - Kemah Kaymakamlığı ve Kemaliye Kaymakamlığı kurdukları stantlarla göz kamaştırdı. Erzincan Valiliği - Kemah Kaymakamlığı ve Kemaliye Kaymakamlığı standında, Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemaliye Kaymakamı Metin Yılmaz, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, İstanbul Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ve Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri konuklarla yakından ilgilenerek, yörenin tarih ve kültürü ile alakalı bilgiler sundular. 

İlk gün standları, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kars Valisi Ahmet Kara, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sağdık Ağca, ve çok sayıda yerli ve yabancı konuk ziyaret etti.

Bu haber toplam 1211 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA