• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMITT DE ERZİNCAN STANTLARI GÖZ KAMAŞTIRIYOR
26 Ocak 2013 Cumartesi 00:00

EMITT DE ERZİNCAN STANTLARI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Dünyanın en büyük 5.Fuarı konumunda bulunan EMITT 2013 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 17. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.Kemah ve Kemaliye Kaymakamlığı’nın
Dünyanın en büyük 5.Fuarı konumunda bulunan EMITT 2013 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 17. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Kemah ve Kemaliye Kaymakamlığı’nın kurdukları stant ile Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından 276 metrekare alana kurulan stant içerisinde yer alan Erzincan Valiliği standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

 

TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen ve açılışını eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yaptığı EMITT 2013 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına, Erzincan Valisi Selman Yenigün ve Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır’da katıldı. Fuar, 27 Ocak Pazar günü akşamına kadar açık kalacak.

 

 

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir kösesinden gelen beldeleri, otelleri, acenteleri, girişimcileri, isletmecileri, turizm profesyonellerini ve turizm meraklılarını buluşturan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bölgenin en önemli buluşma noktası olarak kabul ediliyor.

 

 

EMITT 2013 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına, Erzincan Valiliği, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, Erzurum ve Bayburt illeri ile birlikte Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) çatısı altında katılırken, Kemah ve Kemaliye Kaymakamlığı geçen yıl olduğu gibi bu yılda bağımsız olarak yan yana stant kurdu.

 

 

KUDAKA tarafından 276 metrekare alana kurulan stant içerisinde yer alan Erzincan Valiliği standı, Erzincan’ın doğal güzelliklerini yansıtan fotoğraflarla donatıldı, Erzincan işi bakır işlemeleri sergilenirken, ziyaretçilere, Erzincan’ın tanıtımı için hazırlanan broşür ile görsel CD dağıtılıyor.

Kemaliye ve Kemah Kaymakamlığı tarafından kurulan stantlar, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda, Fuarı gezmeye gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor.

 

 

Kemah ve Kemaliye stantlarında; Yörenin tarihi yerleri ile doğal güzelliklerinin yansıtıldığı fotoğraflar, Sultan Melik Türbesi ve Acemoğlu maketi, Kemaliye’ye has kapı tokmakları, ceviz, lök, bal, tulum peyniri, leblebi ve pestil gibi yörede üretilen ürünler sergileniyor.

Standı ziyaret eden konuklara, tandır ekmeğinde tulum peynirli dürüm, bal, ceviz, pestil, lök, leblebi ve dut kurusu ikramında bulunuluyor.

 

 

Fuarın ilk gününde, Erzincan, Kemaliye ve Kemah stantlarında, Erzincan Valisi Selman Yenigün, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Kemaliye Kaymakamı Fatih Kaya, Kemah Kaymakamı Hasan Ongu, Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin ve Latif Yalçıner, Kemahlılar Dernek Başkanı Serafettin Ulutürk ve Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, yörenin tarih ve kültürü ile alakalı bilgiler sundular.

 

 

Stantların önünde, klernet-davul ve davul-zurna eşliğinde çekilen halaylar fuara renk kattı. Stantların önünde büyük kalabalık oluşturan ziyaretçiler, halk oyunları gösterisini büyük beğeni ile izlediler.

 

 

Fuarın ilk gününde, Kemaliye ve Kemah Kaymakamlığı standını; Ulaştırma eski Bakanı Hasan Basri Aktan, İç Ticaret Genel Müdürü ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Başkan Vekili Mehmet Koçyigit, Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Turan Akkaya, ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz ve binlerce vatandaş ziyaret etti.

EMITT 2013 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 27 Ocak Pazar günü akşamına kadar açık kalacak.

 

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

 

 

Bu haber toplam 2233 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA