• İstanbul19 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERGAB UYELERi iSTiSARE TOPLANTISINDA BULUSTU
12 Nisan 2018 Perşembe 10:31

ERGAB UYELERi iSTiSARE TOPLANTISINDA BULUSTU

Merkezi İstanbul'da bulunan ve Nisan ayı içerisinde 1.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri, İstişare Toplantısında bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Merkezi İstanbul'da bulunan ve Nisan ayı içerisinde 1.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri, İstişare Toplantısında bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Yerel ve ulusal bazda yayın yapan; Gazete, Dergi, Radyo-Televizyon ve İnternet Haber Portalı Siteleri sahipleri, yöneticileri, çalışanları, imzalı yazı yazan ve yazarlık yapan Erzincanlıları bir çatı altında toplayan ERGAB, üyelerinin katılımıyla İstişare Toplantısını gerçekleştirdi.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği üyeleri, YEŞİLAY Fatih Şube Başkanı ve İBB Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sevim'in ev sahipliğinde, İBB Kasımpaşa Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekli toplantıda bir araya gelerek, çalışmalarını değerlendirdi.

Ulusal ve Yerel Basında çalışan çok sayıda Erzincanlı gazetecinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan ERGAB Genel Sekreteri Ercan Babacan, ERGAB'ın kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikler ve geldiği nokta hakkında üyelere bilgiler verdi.

ERGAB Kurucu Başkanı Sedat Sevim de yaptığı konuşmada, toplantıya katılımın yoğun olmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, toplantıya ev sahipliği yapan YEŞİLAY Fatih Şube Başkanı Hüseyin Sevim'e teşekkür etti.

İstanbul'da yerel ve ulusal basında görev yapan Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında toplayarak, aralarındaki dayanışmayı sağlamak için Birlik kurduklarını belirten Başkan Sedat Sevim, "ERGAB, öncelikle İstanbul olmak üzere, ülke genelinde gazetecilik yapan hemşehrilerimizi bir çatı altında toplayarak, dayanışmalarını sağlamayı hedeflemektedir. 2 yıl önce kurulan ERGAB, vizyonuyla kısa zamanda üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirdi. Yazılı ve görsel basında çalışan çok sayıda hemşehrimizi ERGAB çatısı altında buluşturdu ve Erzincan sivil toplum kuruluşları arasında da önemli bir yere oturdu. Nisan ayı içerisinde 1.Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirerek, güçlü bir ERGAB Ailesi olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

ERGAB Başkan Vekili Şener Kara'nın üye yapılanması hakkında bilgiler vermesinin ardından, Selim Payalan ERGAB'ın İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan tüzüğünü okudu.


Toplantıya katılan ERGAB üyeleri ise, Erzincanlı Gazetecileri bir çatı altında toplayan oluşumun önemine vurgu yaparak, her geçen gün yeni üyelerin katılımıyla ERGAB Ailesinin hızla büyümesinden mutluluk duyduklarını belirttiler.

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA