• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergan Dağı Bisfest 2014 Festivali Başladı
14 Haziran 2014 Cumartesi 09:39

Ergan Dağı Bisfest 2014 Festivali Başladı

Ergan Dağı Bisfest 2014 Festivali Başladı

Erzincan’da bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak, Ergan Dağını yaz turizmine açmak, Erzincan’ın doğasını, tarihini ve yöresel lezzetlerini il dışından gelen katılımcılara tanıtmak bisiklet kültürünü benimsetmek amacıyla Türkiye Bisikletliler Derneği Erzincan Temsilciliği tarafından Valiliğimiz himayesinde organize edilen “Ergan Bisfest 2014” festivali Sayın Valimizin katılımıyla başladı.

Saat Kulesinin önünde başlayan festivale katılan Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir, Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilir ulaşım aracı olarak bisikletin kullanılabildiği en iyi iller arasında Erzincan’ın bulunduğunu dile getiren Sayın Valimiz; bisiklete sadece spor aracı olarak bakmadığını, bisikletin çevre dostu ve sağlık dostu bir ulaşım aracı olduğunu ifade etti.

Konuşmasında bisikletin Erzincan’da bir yaşam kültürü olarak mutlaka benimsetilmesi gerektiğini dile getiren Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir, Bisfest 2014 festivali ve buna benzer etkinliklerle bu kültürün yerleşebileceğini belirterek; festivalin aynı zamanda Erzincan’ın tanıtımına katkı sağladığını, il dışından gelen sporcuların Erzincan’ın tarihi dokusunu, coğrafyasını ve kültürünü tanıyacağını belirtti.

Konuşmasının sonunda festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir, bisiklete binip pedal çevirerek festivalin startını verdi. Festivalde sporcular Saat Kulesinin önünden bisikletleriyle hareket ederek Ergan dağı kamp alanına gittiler.

13–16 Haziran tarihleri arasında devam edecek olan festival kapsamında il dışından gelen yaklaşık 120 sporcu ve ilimizden katılan sporcular Erzincan’ın önemli turistik ve tarihi mekanlarına bisikletleriyle ziyaret edecekler.

Kaynak: Erzincan Valiliği

Bu haber toplam 1667 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA