• İstanbul26 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergan Dağı Turizme Hazırlanıyor
11 Ocak 2011 Salı 00:00

Ergan Dağı Turizme Hazırlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Stratejisinde belirlenen Kış Turizm Koridoru boyunca, kış sporlarının geliştirilmesi çalışmalarını öncelikle yürütüyor.Bu kapsamda, Erzincan,

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Stratejisinde belirlenen Kış Turizm Koridoru boyunca, kış sporlarının geliştirilmesi çalışmalarını öncelikle yürütüyor.

Bu kapsamda, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan illerini kapsayan Doğu Anadolu Kış Turizm Koridorundaki illerde yer alan turizm merkezleri geliştirilmeye çalışılıyor. İlan edilen 24 kış turizm merkezinden 17 adedinde imar planları tamamlandı. 

Bu turizm merkezlerinde 7.764 olan yatak kapasitesinin 65390’a çıkarılması hedefleniyor. Diğer 7 adet kış turizm merkezinde planlama çalışmaları ise devam ediyor.

Kış turizm merkezlerinden,  Bursa-Uludağ, Kocaeli-Kartepe, Bolu-Köroğlu-Kartalkaya, Kastamonu-Ilgaz, Kayseri-Erciyes, Erzurum-Palandöken, Erzincan-Ergan, Kars-Sarıkamış zincir oluşturan kış turizm merkezleri olarak dikkat çekerken; Davraz-Isparta ve Çankırı-Ilgaz Kadınçayırı Yıldıztepe de gelişen bölgeler arasında yer alıyor.

Kış turizm merkezlerinde alt yapı uygulamaları ve çevre bağlantıları kapsamında çalışmalar sürdürülüyor.

Kaynak : www.erzincangazetesi.com.tr

 

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA