• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERİÇ KÖYÜ KÖYDE BULUŞALIM ŞENLİĞİ
00 0000 Salı 00:00

ERİÇ KÖYÜ KÖYDE BULUŞALIM ŞENLİĞİ

Eriç Köyü şenlikleri yapıldı...Geçen yıl 22 Temmuz'da ilki düzenlenen Dayanışma Pikniğinde Eriçliler her yıl Temmuz ayının 3'üncü haftası Köy şenliği yapılması yönünde karar almışlardı

Eriç Köyü şenlikleri yapıldı...

Geçen yıl 22 Temmuz'da ilki düzenlenen Dayanışma Pikniğinde Eriçliler her yıl Temmuz ayının 3'üncü haftası Köy şenliği yapılması yönünde karar almışlardı ve bu yıl Köyümüzde buluşalım sloganıyla Eriç Köyü Şenlikleri çoşkulu bir şekilde kutlandı.

Saat 11:00'da Cami Bahçesi, Şadırvan ve Gasilhane Açılışıyla başlayan şenlikler Sponsorlara teşekkür belgesi verilmesi, Plaket sunumu, Yemek, Açık artırma, konuşmalar, Köy bahçelerinde gezi ve eğlence ile devam etti. Şöhretler futbol müsabakası ile, İstanbul'dan özel vagon tutarak Kemah'a gelen Eriçililer ile Erzincan'da ve köyde ikamet eden Eriçliler arasında futbol karşılaşması yapıldı.

Yapılan konuşmalarda Köy muhtarı Dursun ŞENER' ilki düzenlenen şenliklere katılanlara teşekkür ederken, İstanbul'dan Katılan İstatistik Profesörü Şehamet BÜLBÜL köyünde böylesi bir kalabalığı görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Erzincan Müftü Vekili Burhan İŞLİYEN konuşmasında organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ederken geçen yıl düzenlenen dayanışma pikniğinde önümüzdeki yıllarda Eriç Köylüleri olarak daha organizeli bir şekilde bu işe yöneleceğiz diye karar aldık ve bu yıl Köyümüzde buluşalım sloganıyla Eriç Köyü Şenliklerini hayata geçirmenin mutluluğu yaşıyorum dedi. Eriç Köyü Dernek Başkanı Ender AKTÜRK yıllardır köyüme gelip gidiyorum ama ilk defa böylesi bir kalabalığı köyde görüyorum buda bana bütün yorgunluğumu unutturdu. Bu organizasyonun gelecek yıllarda da devam etmesini arzuladığını ve üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade etti.

İlçe Kaymakamımız Ali Hamza PEHLİVAN, İlk kez bu yıl düzenlenen organizasyonun, bir çok Eriç'linin vagonları doldurarak bir araya gelmesine ve köy hasretlerini dindirmelerine vesile olduğunu belirtirken Eriçlileri böyle bir arada görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.


Kaynak:
www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA