• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eriç Köyünde Tapu Kadastro Çalışması
24 Haziran 2007 Pazar 00:00

Eriç Köyünde Tapu Kadastro Çalışması

TAPU KADASTRO ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR            Mülkiyet hakkının muhafazası için çok önemli ve gerekli olan kadastro çalışmaları


TAPU KADASTRO ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

            Mülkiyet hakkının muhafazası için çok önemli ve gerekli olan kadastro çalışmaları yani mevcut arazi,bina ve arsaların kayıt altına alınması işlemleri İlimiz Kadastro Müdürlüğünün Gözetimi ve denetimi altında ihale usulü ile yapılmaktadır.

            Mayıs ayının ilk haftasında başlayan çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Kadastro elemanları öncelikle her köyde kendilerine çalışma alanları belirlediler.Belirlenen bu çalışma alanları köy idari sınırlarından ayrı olup bu alanlar kadastro işlemlerinin sıhhatli yapılabilmesine yöneliktir.

  
         Kadastro çalışmalarına yardımcı olmak için mülk sahipleri, Zilyetliklerini ispata yarı yacak belgeleri köyde belirlenen bilirkişi ve muhtara vermeleri gerekmektedir.Böylece doğru tespit  yapılmış olur. Tespitler sonucunda düzenlenecek kadastro tutanakları mutlaka köylüler tarafından incelenmeli varsa yanlışlıklara itiraz edilmelidir. Köyümüz kırsalında yer yer orman envali olduğu bir gerçektir. Ama özel mülkiyet içerisindeki orman envalide o mülkiyet sahibinindir. Kadastro çalışmaları sırasında bu hususada dikkat edilmelidir.

Köyümüz Kadastro işlerini yürüten firmaya ve Erzincan Kadastro İl Müdürlüğü elemanlarına çalışmalarında başarılar dileriz.

Kaynak:www.erickoyu.com

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA