• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROL YÜKSEL
13 Ekim 2010 Çarşamba 00:00

EROL YÜKSEL

 Kemah İlçemizin Kardere Köyünden Erol Yüksel; başarılı iş dünyası yanı sıra memleketimiz Erzincan ve Kemah’da bir çok başarılı hizmete de imza atmıştır. Memleket sevgisinden

 

Kemah İlçemizin Kardere Köyünden Erol Yüksel; başarılı iş dünyası yanı sıra memleketimiz Erzincan ve Kemah’da bir çok başarılı hizmete de imza atmıştır. Memleket sevgisinden oluşan değerli hizmetlerinin ve başarılı iş dünyasının devamı dileklerimiz ile Erol Yüksel’i tanıyalım..

 

Kentinden köyüne, zengininden fakirine artık neredeyse her evde bir uydu alıcı her balkonda bir iki uydu anteni var.

 

Hatta bazı apartmanların dış cephesi uydu anteniyle kaplı. Çok değil üç beş yıllık bir hadisedir bu pazarın asıl haretliliği zaten on yıllık bir sektör. Yeni teknolojilerle daha da büyüyeceğe benziyor. Bu sektörün satıcıları büyük şehirlerde bakkal gibi oldu. Neredeyse her sokak başında  bir DVB satısı bulmak mümkün. Peki ne olacak bu sektör nezamana kadar büyümesini sürdürecek? bir gün pazar doyuma ulaşacak mı? ve en önemlisi hayatımıza ne gibi güzelliklerkatacak? işte tüm bu sorulara sektörün lider kuruluşlarından “Yüksel Elektronik” namı değer “Next&NextStar” markasının genel müdürü Erol YÜKSEL’e sorduk.

 

Kerim AKTACİR – Yüksel bey adettendir öncelikle sizi bir tanıyalım ticarete nasıl ve ne zaman girdiniz bu sektöre nasıl dahil oldunuz?

 

Erol YÜKSEL – 1973 yılında Erzincan’dan Kara trenle İstanbul’a geldim o gün bu gündür de ticaretle uğraşıyorum. 1996 yılından beri de bu sektörün içindeyim. Sektörle iş sahibi olmadan önce İstanbul Karaköy ki bu sektörün kalbidir işçi olduğum yıllarda tanıştım. Kendi işimizi kurmaya karar verdiğimizde öyle çok ciddi bir sermayemiz yoktu ama iki önemli hasletimiz vardı. Birincisi işimizi çok iyi biliyorduk özellikle ben bu sektörü en iyi bilenlerdennim yani işimin uzmanıyım bir önemli sermayemizde iş ahlakıydı. Eleman olduğum yıllarda aldığım işletme bilinci parayla satın alınamayacak bir bilgi ve tecrübe oldu. Pazar da küçük olduğu için bizi bilen biliyordu. Önceleri satıcı sonra distiribitör ardından da kendi markalarımızı oluşturduk.

 

AKTACİR – Bize DVB sektörü ile ilgili biraz bilgi verirmisiniz?

YÜKSEL – Malum televizyon dünyasının “dijital” yayıncılığa geçmesi bu sektörün önünün açılmasında çok büyük etken oldu. Bu durum tabi yayıncı şirketlerin sayısının artmasına da vesile oldu. Şu an sadece uydudan yayın yapan kanallar var. Tabi tüketicide bu duruma kayıtsız kalmadı. Doğası gereği ithal ağırlıklı bir sekttör.Gerçi biz artık sadece uydu alıcı değil, LCD televizyon, müzük sistemleri oto teypleri gibi nihayi tüketiciye çok daha farklı alarlar da da ulaşıyoruz.

 

AKTACİR – Her markanın bir vaadi vardır Next&NextStar’ın marka vaadi ne dir.

YÜKSEL –  Yüksel elektronik kaliteyi kendine ilke edinmiş bir kuruluştur. Bizimi için müşteri memnuniyeti her şeyin önünde gelir. Bu yüzden yurt çapında yaygın servis ağımızla satış ve sonrası hizmette iddalıyız. Bunun için meslek içi eğitime çok önem öeriyoruz. Sürekli toplantılar tertipleyip bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Ayrıca sektöre katkıda bulunacak bizim dışımızdaki girişimlere de büyük destek veriyoruz.

 

AKTACİR – Bu pazar nere kadar büyür?

YÜKSEL – Şimdilik pazarın önü açık. Ama bu sonsuza kadar böyle devam etmeyecek. Sürekli araştırma yapıyoruz dünyadaki tüm yenilikleri ülkemize getrimeye çalışıyoruz. Tabi bunların yanında ihracat da yapıyoruz. Ancak belirttiğim gibi yayıncılık sektörü sürekli gelişen ve çok hızlı gelişen bir sektör önümüzde “HD” teknolojisi var bu alanda girişimler içindeyiz. Bu bir döngü sürekli olacak çünkü dijital teknolojinin tadını sevdik.

 

AKTACİR – Sizin yurt çapında birçok bayiniz ve satış noktanız var belli bir kurumsal politikanız var mı?

YÜKSEL – Elbette her büyük yapılanmada olduğu gibi bizde de bir kurumsal duruş kimlik var. Bizim prensiplerimiz müşteri odaklıdır.

Bunları şöyle özetliye biliriz; “Müşteri varsa biz varız, müşteri her zaman haklıdır, müşteri ayrımı (büyük küçük) asla yapılmaz, satış anında empati kurup kendini müşteri yerine koymak, müşterinin kalbini kazanmak para kazanmaktan çok daha öneklidir... gibi bizi biz yapan temel değerler. Çünkü biz esnafız.

 

Kaynak:Yeni mesaj Gazetesi

 

Ek Bilgi İçin:

 

 

 

 

Bu haber toplam 2706 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA