• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERSİAD Bakan Yıldırımı konuk etti
24 Aralık 2008 Çarşamba 00:00

ERSİAD Bakan Yıldırım'ı konuk etti

ERSİAD Bakan Yıldırım'ı konuk etti Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Türkiye'de ulaştırma

ERSİAD Bakan Yıldırım'ı konuk etti

 

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Türkiye'de ulaştırma alanındaki gelişmeler ve Erzincan'a yansımaları' konulu konferans düzenledi.

 

 

ERSİAD ERSİAD Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Komisyonu tarafından Erzincan Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanı sıra Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, ERSİAD üyeleri ve işadamları katıldı.

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin,ERSİAD yönetimi olarak dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizle ilgili üyelerini bilgilendirmek amacıyla çeşitli konferanslar organize ettiklerini söyledi.

EKEV Başkanı Sadık Ağca'da konuşmasında ERSİAD'ı yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kutlayarak, bu tür konferansların işadamları için faydalı olduğu ifade etti.

 


Konferansa konuşmacı olarak katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ERSİAD'ın ekonomik gelişmelere yönelik düzenlediği konferansları çok olumlu bulduğunu söyledi. Bakan Yıldırdım, son aylarda dünyayı etkisi altına alan küresel finansal krizin başta Amerika olmak üzere birçok gelişmiş ülkeyi etkisi altına aldığına dikkat çekti.

Her ülkeye olduğu gibi krizin Türkiye'ye de az-çok etkisi olduğunu dile getiren Bakan Binali Yıldırım, krizle ilgili yapılan moral bozucu yorum ve haberlerin ülkeye faydası olmayacağını belirtti.

Türkiye'nin krizden en az etkilenmesi için büyük bir ekip çalışmasının sürdüğünü belirten Yıldırım, "Kaptan kaptan köşkünde, dümen sağlam ellerde. Tayfa, mürettebat ne yapacağını biliyor." ifadesini kullandı.

Tüm dünyanın etkilendiği kriz ortamında herkesin birbirine ihtiyaç duyacağını vurgulayan Bakan Yıldırım, piyasaların daralma yaşadığı bu ortamda morallerin yüksek tutulması gerektiğini belirtti.

Moral bozacak yorum ve açıklamaların hiç kimseye faydası olmayacağının altını çizen Yıldırım, "Yapmamız gereken her şey yapılıyor. Kaptan kaptan köşkünde, dümen sağlam ellerde. Tayfa, mürettebat ne yapacağını biliyor. Takım çalışması anlayışıyla çalışıyor. Takım anlayışıyla çalışmazsanız fırtınalardan gemiyi limana selametle ulaştıramazsınız" dedi.

Türkiye'nin son 6 yılda kat ettiği mesafenin ardından takım çalışması bulunduğunu vurgulayan Bakan Yıldırım, "Bunu başaran Türkiye bu krizin de üstesinden mutlaka gelecektir. Bu konuda biz, finans sektörü, reel sektör, Sivil Toplum Kuruluşları el ele, nasıl bu işi en hafi şekilde atlatırız, buna kafa yoruyoruz ve bu yönde tedbirler alınmaktadır" şeklinde konuştu.

 


Erzincan'da yapılan yatırımlarla ilgili çeşitli bilgiler de veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bu yatırımları sadece Erzincan'da değil Türkiye'nin bütün illerine yaptıkları ifade etti.

 

Konferans sonunda ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Komisyon Başkanı Mustafa Kaçmaz tarafından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a bir teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Kaynak: www.canerzincangazetesi.com

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA