• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERSİAD, EKEV ve Mustafa Kaçmaz a Ödül
10 Haziran 2013 Pazartesi 12:07

ERSİAD, EKEV ve Mustafa Kaçmaz a Ödül

“9.Kent ve Yaşam Ödülleri” kapsamında, “Sivil Toplum Örgütü” dalında, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile “Başarılı İşadamı” dalında Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz ödüle layık

“Daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar” sloganı ile Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacıyla, Gazeteci Celal Toprak ve Yayıncı Mehmet Gözcü’nün birlikte düzenledikleri “9.Kent ve Yaşam Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“9.Kent ve Yaşam Ödülleri” kapsamında, “Sivil Toplum Örgütü” dalında, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile “Başarılı İşadamı” dalında Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz ödüle layık görüldü.

Gazeteci Celal Toprak ve Yayıncı Mehmet Gözcü tarafından organize edilen, daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar için doğru iş yapanların ödüllendirilmesi anlayışı ile yola çıkan Kent ve Yaşam Ödülleri, Genel Koordinatörümüz M.Ayhan Kara’nın da aralarında bulunduğu Akademisyen, işadamı yerel yönetim uzmanlarından oluşan yaklaşık 50 kişilik jüri tarafından belirlendi.

ERSİAD ve EKEV; Erzincan’ı, İstanbul’da en güzel şekilde temsil ederek kentleşmeye büyük destek olduğu, Gurbette yaşayan hemşehriler arasında dayanışmayı ve diyalogu öne çıkardığı, Geldiği kente destek olduğu ve gençlerin eğitimine büyük katkı sunduğu çalışmalar dolayısıyla “Sivil Toplum Örgütü” ödülüne layık görüldü.

Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemahlı Mustafa Kaçmaz, Erzincan’dan 11 yaşında çıkarak geldiği İstanbul’da bir başarı öyküsü yazarak, Mutlusan A.Ş.’yi bir dünya markası haline getirdi. Sermayesi hep çalışkanlığı oldu. Kablo kanalıyla insanlarla bağlantı kurdu. 50’ye yakın ülkeye mal satmayı başardı. Hiçbir zaman doğduğu memleketini unutmadı. Başarıyı sosyal sorumluluk projeleri ile taçlandırdı. Jüri tarafından bu yılın “Başarılı İşadamı” ödülüne layık görüldü.

Sultanahmet Armada Otel’de düzenlenen muhteşem törenle ödüller sahiplerini buldu.

“Sivil Toplum Örgütü” ödülüne layık görülen ERSİAD’ın ödülünü, ERSİAD BaşkanıGülbey Sezgin, EKEV’in ödülünü ise EKEV Başkanı Sadık Ağca, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğlu’nun elinden aldı.

Ödül törenine katılamayan Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz’ın “Başarılı İşadamı” ödülünü ise Kaçmaz’ın adına Mehmet Gözcü aldı.

Ödül Törenine, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Güler, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğlu, ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, EKEV Başkan Yardımcısı Yılmaz Çetin, Yönetim Kurulu ÜyeleriHüseyin DuruYahya BayraktarKerim Özcanlı, İşadamı Selahattin Ertekin, Genel yayın Yönetmenimiz Sedat Sevim, Genel Koordinatörümüz M.Ayhan Karave çok sayıda davetli katıldı.

9.KENT VE YAŞAM ÖDÜLLERİNE LAYIK GÖRÜLENLER

Sivil Toplum Örgütü Ödülü: ERSİAD ve EKEV

Başarılı İşadamı Ödülü: Mustafa Kaçmaz Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Kente katkı Ödülü: İbrahim Aybar Renault Mais Genel Müdürü

Özgür Basın Ödülü: Altan Ertürk Artıbir Babıali Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kenan Akın Genel Yayın Yönetmeni

Tüketici Ödülü: Muhammed Cihad Aydın A 101 Satınalma Kategori Müdürü

İnovasyon Ödülü: Necmi Erol Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı

Çevre Ödülü: Cevat Turan Mis Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Sosyal Sorumluluk Ödülü: Pepsico Türkiye

Sağlık Ödülü: Hüseyin Öztürk Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı

Başarılı Belediye Ödülü: Prof. Dr. Mustafa Akaydın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Teknoloji Ödülü: Murat Özer Deutsche Messe Direktörü

Gençlik Ödülü: Emre Eczacıbaşı

Kültür-Sanat Ödülü: Kerem Alışık Tiyatro ve Sinema Sanatçısı

Kenti Dönüştürme Ödülü: Şekip Karakaya Sampaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı

Kent Projesi Ödülü: Mustafa Demir Fatih Belediye Başkanı

Kampanya Ödülü: Murat Beşiktaş Şahin Sucukları

Jüri Özel Ödülü: Taksim Gezi Parkı Direnişçileri

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 2565 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA