• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ersiad Konferansları Devam Ediyor.
29 Nisan 2013 Pazartesi 10:44

Ersiad Konferansları Devam Ediyor.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘vergi ve kayıt dışılık’ konulu konferans düzenledi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘vergi ve kayıt dışılık’ konulu konferans düzenledi.


ERSİAD geleneksel hale getirdiği konferanslar serisini, İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’la devam ettirdi. 

Erzincan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, ERSİAD üyelerinin konferanslara ilgi göstermemesini eleştirdi. Konferansları hız kesmeden devam ettireceklerini belirten Başkan Sezgin, amaçlarının dünyada ve Türkiye’de öne çıkan konularla ilgili üyelerini bilgi sahibi yapmak olduğunu ifade etti.  Mustafa Dakın

Sivil toplum kurumlarından insan faktörünün önemli olduğuna dikkat çeken Sezgin, “sivil toplum kuruluşlarına üyelerin ve halkın destek olması şarttır. Bu desteği görmedikten sonra dernekleşmenin hiçbir manası yoktur” dedi. 

Başkan Gülbey Sezgin, konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’a teşekkür etti. 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca’da konuşmasında,  ERSİAD ve EKEV’in İstanbul’da Erzincanlıları temsil eden iki önemli kuruluşlar olduğunu söyledi. 
Sivil toplum kurumlarının görevlerini tamamıyla yapabilmesi için üyelerinin büyük destek sağlaması gerektiğine de dikkat çeken Başkan Ağca, “destek verilen kurumlar çalışmalarını daha büyük şevkle yaparlar” dedi.

EKEV Başkanı Sadık Ağca, konuşmasında vakıf çalışmalarıyla ilgili çeşitli bilgilerde verdi. 

Konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’da konuşmasında çeşitli örnekler vererek vergi ve kayıt dışılık hakkında bilgiler verdi. 
Türkiye’de kayıt dışılık oranının 2012 yılı sonu itibarıyla yüzde 27 olduğunu belirten Dakın, bu oranın AB ülkelerinde yüzde 18 civarında olduğunu ve Türkiye’nin bu oranı yakalamayı hedeflediklerini ifade etti.

Mustafa Dakın, “tamamen kanun dışı yollarla elde edilen kazanca biz kayıt dışılık diyoruz.  Bunu önlemek için çalışmalarımız devam ediyoruz. Vatandaşlarımız yaptıkları alış verişlerde mutlaka fiş ve fatura alsınlar. Vergi kaçırmak ülkemiz ve geleceğimizden çalmaktır. Kayıt dışı ekonomide mücadelede en önemli silahımız teknoloji. Bunu ne kadar iyi kullanırsak kayıt dışılığı da o kadar önleriz. E-devlet sistemini gelişmesiyle bu daha da kolay olacaktır” dedi. 

Vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğunu belirten Başkan Mustafa Akın, “vergisi zamanında ödeyenler ülkesine en büyük katkıyı sağlamaktadır” şeklinde konuştu. 
Soru-cevap bölümün ardından son bulan konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’a EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Koçyiğit tarafından teşekkür plaketi verildi. 

Konferansa, İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Göksal Tandıroğlu, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca,  Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas ve işadamları katıldı.

Kaynak: Erzincangazetesi.com.tr

 

Bu haber toplam 1600 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA