• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERSİAD, YENİ BAŞKANINI OYBİRLİĞİYLE SEÇTİ
30 Ağustos 2017 Çarşamba 15:17

ERSİAD, YENİ BAŞKANINI OYBİRLİĞİYLE SEÇTİ

ERSİAD, YENİ BAŞKANINI OYBİRLİĞİYLE SEÇTİ

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) 12. Genel Kurulunda, seçime tek aday olarak giren Gülbey Sezgin, üyelerin tamamının oyunu alarak, oy birliğiyle 3 yıl aradan sonra yeniden Başkanlığa seçildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, Fethullah Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Yapı ile ilişkili olduğu gerekçesiyle, 23 Temmuz 2016 tarihinde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve 14 Temmuz 2017 tarihinde KHK ile yeniden açılan ERSİAD Genel Kurulu Erzincan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açılışını ERSİAD Genel Sekreteri Cebrail Uludağ'ın yaptığı Genel Kurulun Divan Başkanlığını EKEV Başkanı Sadık Ağca, Katip Üyelikleri ise İlhami Taşpınar ve Muharrem Baltacı yaptı.

Üç yıllık faaliyet raporu, gelir-gider tablosu ve denetleme raporlarının okunup müzakeresinin ardından raporlar ibra edildi.

Genel Kurulda seçime tek aday olarak giren Gülbey Sezgin bir konuşma yaparak, kapatılan ERSİAD’ın yeniden açılmasının tüm Erzincanlıları mutlu ettiğini belirterek, "ERSİAD'ın FETÖ Terör Örgütüyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle kapatılması tüm Erzincanlıları derinden üzdü. Erzincanlılar her zaman devletinin, milletinin yanında ve ülkenin mihenk taşı olmuştur. Erzincan, birlik beraberlik konusunda da ülkemize örnek olmuştur.

Erzincanlıların hiçbir terör örgütüyle ilişkili olması söz konusu olamaz. Bir yıl sonra bu durum anlaşılmış ve ERSİAD yeniden açılmıştır. Bir yıl boyunca zor bir sürecin ardından bugün Genel Kurulumuzu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Daha sonra, yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimi yapıldı. Seçime tek aday olarak giren daha önce 3 dönem ERSİAD Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 03 Mayıs 2014 tarihinde koltuğu Yavuz Canikli'ye bırakan Gülbey Sezgin, 3 yıl 3 ay sonra yeniden başkanlığa seçildi.

1212 gün sonra yeniden başkanlığa seçilen Gülbey Sezgin, daha önce birlikte çalıştığı Mustafa Kaçmaz ile yine birlikte çalıştığı ve mevcut yönetimde de bulunan Cebrail UludağA.Niyazi Sarımaden ve H.Emin Vural'ı listesine aldı.

Gülbey Sezgin başkanlığında ki ERSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Mustafa KaçmazHacı Hüseyin DuruAdem KoçyiğitA.Niyazi SarımadenMehmet Emre ÖzcanlıCebrail UludağDoğan SezginSaim BahadırSelami Taşpınar ve H.Emin Vural seçilirken, Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise; Muharrem BaltacıAhmet Hamdi Gürbüz ve Yücel Erence seçildi.

1,212 gün sonra yeniden ERSİAD Başkanlık koltuğuna oturan Gülbey Sezginseçimlerin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını ifade ederek, "Arkadaşlarımızla birlikte, sizlerin de katkılarıyla kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz ve ERSİAD'ı tekrar hak ettiği yerlere taşıyacağız" dedi.


Genel Kurula; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Avrasya Bir Vakfı Başkanı Şaban Gülbahar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, İSTOD Başkanı Zakir Uzun ve ERSİAD üyeleri katıldı.

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 1147 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA