• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERSİADtan ekonomi konferansı
26 Ocak 2011 Çarşamba 00:00

ERSİAD'tan ekonomi konferansı

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) Doç. Dr. Deniz Gökçe’nin konuşmacı olarak katıldığı ‘Son Gelişmelerle Türkiye ve Dünya Ekonomisi’ konulu konferans düzenledi.Erzincan

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) Doç. Dr. Deniz Gökçe’nin konuşmacı olarak katıldığı ‘Son Gelişmelerle Türkiye ve Dünya Ekonomisi’ konulu konferans düzenledi.

Erzincan Kültür Merkezi’ndeki konferansa, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemaliye Folklor ve Turizm Derneği Başkanı İbrahim Güner, Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Canikli, ERSİAD üyeleri ve işadamları katıldı.

Amaç üyeleri bilgilendirmek

Konferansın açılış konuşmasını yapan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, üyelerini Türkiye’deki ve dünyadaki ekonomik gelişmeler konusunda bilgilendirmek amacıyla bu tür konferanslar düzenlediklerini söyledi.

ERSİAD’ın farklı konulara ilişkin bilgilendirme toplantıları da organize ettiğini belirten Başkan Sezgin, konferans ve toplantıların devam edeceğini de ifade etti.

Başkan Ağca ERSİAD'ı kutladı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca’da konuşmasında Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin önemine değindi. Üyelerini düzenlediği toplantılarla ekonomi konusunda bilgilendirdiğini ifade eden Başkan Ağca, çalışmalarından dolayı ERSİAD’ı kutladı.

Kaçmaz, ekonomi herkes için önemli

Konferansı organize eden ERSİAD Ekonomi Komisyonu Başkanı  Mustafa Kaçmaz ise konuşmasında, komisyon olarak belirli aralıklarla ekonomistlerin katıldığı toplantılar düzenleyerek ERSİAD üyesi iş adamlarını bilgilendirdiklerini söyledi.

Ekonomi konusunun herkes için önemli olduğuna dikkat çeken Kaçmaz, ülke ekonomisinde önemli bir düzelme olduğunu ve bunun 2011 yılında daha iyi hissedileceğini belirtti.

Türkiye krizi atlattı

Konferansa konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Deniz Gökçe, Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmeler hakkında grafikler eşliğinde bilgiler verdi.

Avrupa ülkeleri arasında sadece Türkiye ve Kosova’nın yüzde 5 büyüme sağladığını belirten Gökçe, diğer ülkelerin Türkiye kadar krizi ucuz atlatamadığını söyledi.

Türkiye dünyanın 17. büyük ülkesi olduğunu ifade eden Doç. Dr. Deniz Gökçe, “kişi başına düşen milli gelir 13 bin dolara yükseldi. Bugün ülkemizde tüketimin yüzde 80’ni özel taraf yapıyor. Devletin tüketim alanındaki payı düştü” dedi.

Geçmişten günümüze Türkiye’nin ekonomik gelişmelerini grafikler eşliğinde anlatan Gökçe, Avrupa’da krizin derinleşmesinin Türkiye’yi de etkileyebileceğine dikkat çekti.

Konferans soru cevap bölümünün ardından son buldu.

Konferansın ardından, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD’ın Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Komisyon Başkanı Mustafa Kaçmaz tarafından Doç. Dr. Deniz Gökçe’ye, üzerinde kendi fotoğrafının işlendiği bir bakır tepsi hediye edildi.

Kaynak: www.erzincangazetesi.com

Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA