• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C

İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

Erzincan 2023 vizyonu

07 Aralık 2016 Çarşamba 15:31

Geçtiğimiz ekim ayı içerisinde Erzincan’ın geleceğini birlikte tasarlamak vizyon geliştirmek şehrin geleceğini oluşturmak ve strateji planlarını belirlemek için Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesi, Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu oncülüğünde bir arama konferansı düzenlendi.

Seneler öncesinde yapılması gereken bir konferans olsa da, yinede emeği geçenlere teşekkür etmek ve kutlamak lazım. Bir fikir ve düşünce varsa sunmak gerek kanaatindeyim. 

Proğramın içeriği zaten fikir ve düşünceleri sunmayı amaçlıyordu. 
Bende 2023’te şöyle bir Erzincan hayal ediyorum.

Üniversitede 40 bin öğrencinin eğitim gördüğü, havaalanından yurtdışı uçuşlarla günde en az bin turistin şehri ziyaret ettiği, Ergan Dağı’nda 5 yıldızlı otellerin açıldığı, butik otellerin hizmet verdiği, yaz ve kış turizminin hayat bulduğu bir Erzincan. 

Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bine yakın işletmetin üretim yaptığı, kent merkezinde kültür, sanat ve tarih sokağının olduğu, yine ilçelerden başta Kemaliye ve Kemah’a turistik hava yolunun açıldığı, uluslararası fuar düzenlenmesi, yöresel ürünler ve bakırcılığın tanıtıldığı, Istanbul-Erzincan hızlı tren ulaşımın sağladığı, Erzincan-Trabzon ve istanbul feribot seferlerinin başladığı, Erzincanspor’un süper lig de top koşturduğu, Kentte tamamen metro ulaşımının sağlanmadığı ve yılda bir kez de olsa Erzincanlılar Gününün kutlandığı bir Erzincan. 

Vallahi şimdilik benim hayal ettiklerim bunlar, sizlerin de hayalleri neden olmasın.

Bu yazı toplam 834 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA