• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERZİNCAN AMBLEMİ
27 Kasım 2007 Salı 00:00

ERZİNCAN AMBLEMİ

Erzincan Amblemi Tahir Erdoğan ŞahinErzincan Belediyesi Kültür Yayınları  TAKDİM Anadolu ve Türk Tarihi seyri içerisinde önemli bir yeri olan Erzincan’ımızın kabul görmüş

Erzincan Amblemi

 

Tahir Erdoğan Şahin

Erzincan Belediyesi Kültür Yayınları

 

 

TAKDİM

 

Anadolu ve Türk Tarihi seyri içerisinde önemli bir yeri olan Erzincan’ımızın kabul görmüş bir ambleminin olmaması kültürel alanda bir boşluğun ifadesi olmuştur.

Oysa ki amblem (sembol), gerek günlük hayatımızda vukubulan pek çok meselelerde gerek kültürel faaliyet esnasında gerek basın yayın hayatımızda ve gerekse resmi veya gayri resmi matbu çalışmalar sırasında lüzum görüldüğümde kullanılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Amblem, sembol, arma, işaret gibi insanî malzemeler toplum hayatı içinde vazgeçilmeyen unsurlar olarak telakki edilmiştir.

Erzincan’a ve Erzincanlılara ilgi ve alaka gösteren insanımıza ithaf edilen bu eser değerli hemşerimiz ve hocamız Tahir Erdoğan Şahin tarafından yapılan titiz bir çalışma ile hazırlanmıştır.

Erzincan Belediyesi bugüne kadar yayınladığı kitaplarla ilimizi kültürüne önemli hizmetler yapmış Erzincan’ın geçmişini yarınki kuşaklara aktarmıştır. Birliğin ve beraberliğin sembolü olan belediyemizin böyle bir çalışmaya katkıda bulunması da ayrı bir onur vesilesidir.

Tüm kitapların olduğu gibi bu kitabında yarınlarımız için önemli olacağını biliyor zevkle ve severek okuyacağınıza inanıyor ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Mehmet BUYRUK

Belediye Başkanı

03/04/2006

 

ÂDEM YILDIZER Beyin Arşivinden

 erzamblem1101.jpg

erzamblem1102.jpg

 

 

 

 

Bu haber toplam 4213 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA