• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Dünyaya Tanıtılıyor
24 Ocak 2015 Cumartesi 12:14

Erzincan Dünyaya Tanıtılıyor

Turizm bölgelerinin ve turizmle ilgili konaklama, faaliyet, ürünlerin tanıtım için en önemli fırsat alanı olan ve bu yıl 19’ncusu düzenlenen EMITT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında bu yılda da Erzincan rüzgârı esiyor.

Turizm bölgelerinin ve turizmle ilgili konaklama, faaliyet, ürünlerin tanıtım için en önemli fırsat alanı olan ve bu yıl 19’ncusu düzenlenen EMITT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında bu yılda da Erzincan rüzgârı esiyor.

Fuarın resmi açılışında bulunan Valimiz Sayın Süleyman Kahraman, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ve Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy açılış programının ardından Valiliğimiz tarafından kurulan stantta hazır bulundu.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta düzenlenen fuarda ilgi odağı olan Erzincan standını, Erzincanlı olan Çorum Valisi Sayın Ahmet Kara ve Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk ziyaret ederek Sayın Valimizle bir süre görüştüler.

Erzincan’ın tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı fuar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Sayın Valimiz; fuarın, tanıtım açısından önemli bir organizasyon olduğunu ve Erzincan’ın bu türden tanıtım etkinlikleri ile ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtım açısından daha geniş kitlelere ulaşacağını ifade ederek; “Erzincan çok özel bir coğrafya, gizli bir hazinedir. İlimizin imkânlarını ve fırsatlarını en güzel biçimde anlatmak ve tanıtmak istiyoruz. Bu vesileyle TÜYAP Fuar Alanındaki stantlarımıza tüm ilimizi, tüm turizm sektörü temsilcilerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyorum. Fuara katılım sağlayan, katkı veren, destek veren, tanıtım yapan başta sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere tüm kamu kurumlarımıza, turizmcilerimize teşekkür ediyorum " dedi.

25 Ocak Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Erzincan standının önünde, davul-zurna eşliğinde çekilen halaylar fuara renk katıyor. Stantların önünde büyük kalabalık oluşturan ziyaretçiler, halk oyunları gösterisini büyük beğeni ile izlediler.

186 metre kare alan üzerinde salon 12 de, Ergan Dağı Standı ise 8-b salonunda 45 metre kare alan üzerinde ziyaretçilerini bekliyor. EMITT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 25 Ocak Pazar günü akşamına kadar açık olacak.

Kaynak: Erzincan Valiliği

 

Bu haber toplam 1459 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA