• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan, EMITT Fuarıyla Dünyaya Açılıyor
31 Ocak 2014 Cuma 14:01

Erzincan, EMITT Fuarıyla Dünyaya Açılıyor

Erzincan, EMITT Fuarıyla Dünyaya Açılıyor

Dünyanın en büyük 5.fuarı konumunda bulunan EMITT 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Erzincan, Kemah ve Kemaliye kurdukları stantlarla dünyaya açılıyor.

18. kez kapılarını ziyaretçilerine açan EMITT 2014 Fuarında, Kemaliye ve Kemah Kaymakamlığı’nın kurdukları stant ile Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından 276 metrekare alana kurulan stant içerisinde yer alan Erzincan Valiliği standı ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor.

TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen EMITT 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir’de katılarak, stantları ziyaret eden vatandaşlarla sohbet etti.

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir kösesinden gelen beldeleri, otelleri, acenteleri, girişimcileri, isletmecileri, turizm profesyonellerini ve turizm meraklılarını buluşturan EMITT 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bölgenin en önemli buluşma noktası olarak kabul ediliyor.

EMITT 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına, Erzincan Valiliği, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da, Erzurum ve Bayburt illeri ile birlikte Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) çatısı altında katılırken, Kemaliye ve Kemah Kaymakamlığı geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda bağımsız olarak yan yana stant kurdu.

KUDAKA tarafından 276 metrekare alana kurulan stant içerisinde yer alan Erzincan Valiliği standı, Erzincan’ın doğal güzelliklerini yansıtan fotoğraflarla donatıldı, Erzincan işi bakır işlemeleri sergilenirken, ziyaretçilere, Erzincan’ın tanıtımı için hazırlanan broşür ile görsel CD dağıtılıyor.

Kemaliye ve Kemah Kaymakamlığı tarafından kurulan stantlar, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda, Fuarı gezmeye gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor.

Kemah ve Kemaliye stantlarında; Yörenin tarihi yerleri ile doğal güzelliklerinin yansıtıldığı fotoğraflar, Sultan Melik Türbesi ve Acemoğlu maketi, Kemaliye’ye has kapı tokmakları, ceviz, lök, bal, tulum peyniri, leblebi ve pestil gibi yörede üretilen ürünler sergileniyor.

Standı ziyaret eden konuklara, tandır ekmeğinde tulum peynirli dürüm, bal, ceviz, pestil, lök, leblebi ve dut kurusu ikramında bulunuluyor.

Fuarın ilk gününde, Erzincan, Kemaliye ve Kemah stantlarında, Erzincan ValisiAbdurrahman Akdemir, Kemaliye Kaymakamı Mehmet Öztürk, Kemah Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Latif Yalçıner, Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Çankaya, Kemahlılar Dernek Başkanı Serafettin Ulutürk ve Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, yörenin tarih ve kültürü ile alakalı bilgiler sunuyorlar.

Stantların önünde, klernet-davul ve davul-zurna eşliğinde çekilen halaylar fuara renk katıyor. Stantların önünde büyük kalabalık oluşturan ziyaretçiler, halk oyunları gösterisini büyük beğeni ile izlediler.

Fuarın ilk gününde, Kemaliye ve Kemah Kaymakamlığı stantlarını; Malatya ValisiVasip Şahin, Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, Kemaliye eski Kaymakamı Mümin Heybet, Sancaktepe Kaymakamı (İliç eski Kaymakamı) Feyzullah Özcan, Kemah eski kaymakamı Hasan Ongu ve binlerce vatandaş ziyaret etti.

EMITT 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 02 Şubat Pazar günü akşamına kadar açık olacak.

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 2521 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA