• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C

İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

Erzincan için vuslatta bir hafta sonu

01 Temmuz 2013 Pazartesi 13:04

Saygıdeğer Dostlar,
Erzincan Belediyesi, Valiliği, ERSİAD, EKEV ve ERDEF gibi sivil toplum kuruluşlarının birlikte organize ettiği ülkemizdeki hemşehri derneklerinin  tamamının katıldığı ‘Erzincan’da Vuslat’ konulu istişare toplantısı yapıldı.

ERSİAD olarak Başkanımızla beraber bizlerde katıldık. O atmosferi beraberce yaşadık. Hep Erzincan’ın konuşulduğu toplantıda neler yapılabiceği konuşuldu. Toplantı, Erzincan’ın geleceği için çok verimli oldu. Ayrıca toplantıda dayanışma ve kaynaşmanın tam anlamıyla bir bütünlüğü vardı.

İşadamlarımızın birebir ziyaretleri oldu. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımların her geçen gün arması ve ileriye dönük planları ilimiz için çok sevindiriciydi.

Erzincan turizm kenti olması yolunda çok ciddi yatırımların şehre kazandırılması için de yoğun bir çalışma vardı.

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nin tamamlanıp turizme kazandırılması, gelecek adına anlamlı ve olumluydu. 

Buna benzer toplantıların her sene yapılmasını, il dışındaki derneklerin birinin ev sahipliğini üstlenmesi gelenek hale getirilmesi gerektiği düşüncesindeyim. 

Hemşehrilerimizin dayanışması ve kaynaşması açısından önemli olan bu tarz toplantılar, toplum adına da çok faydalı olacağı kanatindeym.

Erzincan’da katıldığımız bir başka önemli program ise, Dr.Nevzat Demir tarafından kardeşi adına  yaptırılan‘Recep Demir Kur’an Kursunun’ açılışı oldu. Kursun Erzincan’a kazandırılması tam anlamıyla dört dörtlük bir hafta sonu vuslatıydı diyor, saygılar sunuyorum.

Bu yazı toplam 1320 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA