• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Kemahlılar Derneği Yeni Binasına Kavuştu..
19 Temmuz 2009 Pazar 00:00

Erzincan Kemahlılar Derneği Yeni Binasına Kavuştu..

Erzincan Kemahlılar Derneği; Erzincan’da Kemahlılara yakışır mekanına kavuştu. 28 Haziranda açılışı yapılan ve Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM, Devlet Hava Meydanları

Erzincan Kemahlılar Derneği; Erzincan’da Kemahlılara yakışır mekanına kavuştu.

 

28 Haziranda açılışı yapılan ve Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM, Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan BİRDAL, Kenan ÜNSAL, dernek yönetim kurulu üyeleri,  Erzincan'da bulunan Kemahlı hemşerilerimiz, İstanbul’daki dernek yönetimi ve işadamlarımız, Erzincan Belediye Başkanımız,  Kemah Kaymakamı ve Belediye Başkanının yardım ve destekleriyle Kemah’lı hemşerilerimizin hizmetine kazandırılan dernek binası 280.000,00.-TL harcanarak yaptırılmıştır.

 

Erzincan Kemahlılar Derneği; Kemahlı hemşerilerimizin Erzincan'daki buluşma noktası, yeni tanışma ve kaynaşmalara vesile olacak, sosyal ve kültürel faaliyetlerini rahatça icra edebilecekleri ve Erzincan’da yaşayan herkesin gıpta ile bakacağı sıcak bir mekân olarak düzenlenmiş.

 

Erzincan’dan Kemah’a ve Kemah’tan Erzincan’a yolculuklarda ulaşım araçlarının buluşma noktası olacak bir alanda kurulu Dernek binası önümüzdeki dönemde önemli bir boşluğu da doldurması bekleniyor.

 

Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin; Erzincan’da çok sayıda Kemahlı hemşerimizin bulunması yanı sıra  bir çok siyasi ve bürokratın bulunduğunu ve Erzincan nüfusu içinde Kemahlıların varlığının ve duruşunun mekansal olarak da etkin kimlikleri ile de bundan sonra gururla temsil edecekleri belirtti. Yeni dernek binalarının olağan üstü gayret ile tamamladıklarını ve bir çok ek hizmet için yine hemşerilerinin desteklerine ihtiyaçları olduğunun altını çizdi.

 


 

Bu haber toplam 1325 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA