• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Kemahlılar Derneğinde Bir İlk
24 Nisan 2013 Çarşamba 12:17

Erzincan Kemahlılar Derneğinde Bir İlk

Erzincan Kemahlılar Derneğini Bir ilke İmza Atarak Halı Saha Turnuvası Düzenliyor.

Erzincan Kemahlılar Derneği Başkanı Mahmut Cantekin, turnuvanın açılışının 24 Nisan’da olacağını ve tüm Erzincan halkını davet ettiklerini söyledi.

 

Erzincan’da ilk kez düzenlenmesi planlanan Kemah Köyleri Halı Saha Futbol Turnuvasına 12 takım katılırken, karşılaşmalar iki grup halinde oynanacak.  Turnuvanın açılışı 24 Nisan 2013 Çarşamba günü gerçekleşeçek.

    Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin, turnuva hakkında yaptığı açıklamada; “ Yöresel kimliğimizi temsil eden ve gelenekselliği kent ortamında yeniden yaşatmayı amaçlayan derneğimiz, önemli bir etkinliğe daha imza atıyor.

 

Erzincan’da yaşayan Kemahlılar olarak Derneğimizn öncülüğünde insanlarımızı tanıştırma ve kaynaştırma gayesi ile bir halı saha futbol turnuvası düzenlemeye karar verdik.

Gayemiz dostluklarımızı spor faaliyetleri ile pekiştirmek ve geliştirmektir. Hepimizin ortak temennisi ortak temennisi ve beklentisi bu müsabakalarda kazananın yalnızca dostluk olmasıdır.

Böyle olursa ancak cabalar amacına ulaşmış olacak. Maçların herkese örnek olacak. Maçların herkese örnek olacak centilmenlik ve çekişme içerisinde geçeceğine inancımız tamdır. Turnuvanın önümüzdeki yıllarda devam etmesi hiç kuşkusuz buradan verilecek mesajlara bağlı. Gençlerimizin  kaynaşacağı Kemah ve Kemahlıların kazanacağı bir turnuva yaşanmasını ümid ediyoruz. Çarşamba günü  başlayaçak  olan Turnuvamıza tüm Erzincan halkını davet ediyoruz.”dedi

 

İki grup halinde oynanacak olan  Kemah Köyleri Halı Saha Futbol turnuvasının komitesi, Recep Gökalp, Mehmet Aktürk, Ahmet Yıldız, Mesut Değirmenci ve Ercan Evirgan’dan oluştu.

Turnuvada; A Grubunda;

ATMA,KERER,ÇİĞDEMLİ,YÜCEBELEN, ELMALI-ÖZDAMAR VE ESKİBAĞLAR..

B Grubunda;

AKBUDAK, KARADAĞ-TUZLA, ERİÇ, KOÇKAR, KONUKSEVER-BEŞİKLİ, KEDEK  Köylerinden oluşmakta.

Sahada mücadele edecek olan futbolcuların 15 ile 50 yaş arasında  olması şartı aranırken, takımlar en az 7 en fazla 15  kişiden oluşaçak.

Karşılaşmalar 25’er dakikalık iki devre halinde oynanacak. 24 Nisan’da ATMASPOR  ile KERERSPOR   arasında oynacak ilk karşılaşma ile başlayacak olan Erzincan Kemah Köyleri turnuvası  01 Haziran 2013 tarihinde oyanacak final karşılaşmasıyla tamamlanacaktır.

Bu haber toplam 1556 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA