• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Kemahlılar Derneğinde Tanışma Toplantısı Yapıldı
02 Kasım 2011 Çarşamba 00:00

Erzincan Kemahlılar Derneğinde Tanışma Toplantısı Yapıldı

Erzincan Kemahlılar Derneğinde Tanışma Toplantısı Yapıldı.. Kemahlı hemşehrilerimizin bu topraklarda bir zamanlar umutsuzluğa kapılarak başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlere

Erzincan Kemahlılar Derneğinde Tanışma Toplantısı Yapıldı..

 

Kemahlı hemşehrilerimizin bu topraklarda bir zamanlar umutsuzluğa kapılarak başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlere ve yeni umutlara yelken açıp göç etmeleri, dernekler adı altında sivil toplum kuruluşlarının da ta o yıllarda kurulup gelişmesine yol açmış, toplumsal örgütlenmeyi destekleyerek katılımcı demokrasinin kökleşmesine ve insanımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesine, türlü organizasyonlarla katkıda bulunarak günümüzde dernekler vazgeçilmez bir hal almıştır.

 

            Gurbetçiliğin ilçemizde çok eski tarihlere dayanıyor olması dernekçiliğin ve dernek faaliyetlerinin de bugün önemli noktalara gelmesine vesile olmuştur. Sözünü ettiğimiz bu sivil toplum kuruluşlarından biriside Erzincan’da bulunan ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından halkımıza kazandırılan Erzincan Kemahlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğidir.

 

            Sayın Erzincan Valimiz Selman YENİGÜN, İlçemiz için vazgeçilmez öneme sahip, İlimiz ve İlçemiz ve hatta tüm hemşehrilerimizle tanışmak ve onlar arasında sosyal, kültürel ve insani ilişkileri sağlamlaştırmak ve güçlü iletişim bağları kurmak amacıyla derneğimizi ziyaret etti. Sayın Valimizi İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU ve Dernek Başkanımız karşıladılar.

 

            Çok sayıda hemşehrimizin de katıldığı ziyarette Kemah’lı hemşehrilerimizle sohbet eden Sayın Valimiz, Dernek vasıtasıyla kurulan ilişkilerin, sosyal ve kültürel faaliyetlerin önemine değinerek, Dernek yönetiminin göstermiş olduğu ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek dernekten ayrıldılar.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

 Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA