• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERZİNCAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR
20 Nisan 2007 Cuma 00:00

ERZİNCAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR

ERZİNCAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR Erzincan Kültür Merkezi açılıyor. İstanbul’daki Erzincanlılar, kültürlerini yaşayacakları önemli bir mekana kavuşuyor. EKM’de toplantılar,

ERZİNCAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR

 

Erzincan Kültür Merkezi açılıyor.

 

İstanbul’daki Erzincanlılar, kültürlerini yaşayacakları önemli bir mekana kavuşuyor. EKM’de toplantılar, sergiler, konferans ve paneller gerçekleşecek. Folklor çalışmaları yapılacak. Erzincanlılar gerek yaşadıkları kent olan İstanbul’daki konularına ilişkin olarak,gerekse memleketleri olan Erzincan’ın konularına ilişkin olarak burada bir araya gelecekler.Yaz döneminde Erzincan’ın çeşitli ilçe ve beldelerindeki festivaller buradan start alacak kısacası,Erzincan’ın nabzı burada atacak.

Fatih Kıztaşı’ndaki 5 katlı binada Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV),Kemaliye Vakfı (KEMAV) ve Kemaliye Folklor ve Turizm Derneği (KEFTUD)’un yönetim merkezleri de yer alıyor. Bina, Maliye Bakanlığı’ndan 29 yıllığına kiralanan ve güçlendirilip restore edilerek hizmete giren Bina,çok yönlü olarak hizmet verecek.Bir kat folklor çalışmalarına ayrılırken bir kat konuklara lokal hizmeti verecek.Bir katta ise otantik bir Erzincan Odası olacak.

EKM ; 22 Nisan 2007 Pazar günü 12 .00 de açılışla hizmete girecek.Açılış kurdelesini Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun,Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,Maliye Bakanlığı Müsteşarı H.Basri Aktan ile Binayı paylaşan kuruluşların başkanları ve binaya katkıda bulunan hayırsever işadamları birlikte kesecekler.

Kurdele kesiminden sonra kokteylde bu mutlu olay kutlanacak. Daha sonra da konuklara bir yemek ikram edilecek.

 

EKM (ERZİNCAN KÜLTÜR MERKEZİ)

Adres   :  Sofular Mah.Dolap Cad.No:1 Kıztaşı / Fatih –İstanbul

Telefon:  0212 524 24 24

 

Haber Kaynak:

Eda Yücel (Cem Tv Sanat Yönetmeni)

 

Bu haber toplam 1291 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA