• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Valimiz Abdulkadir Demirin 23 Nisan Mesajı
23 Nisan 2011 Cumartesi 00:00

Erzincan Valimiz Abdulkadir Demir'in 23 Nisan Mesajı

Sayın Valimiz Abdülkadir Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı Bağımsızlığımızın simgesi ve Milli iradenin temsil makamı TBMM'nin açılışının

Sayın Valimiz Abdülkadir Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

 

Bağımsızlığımızın simgesi ve Milli iradenin temsil makamı TBMM'nin açılışının 91. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın mutluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

 

         Umutsuzluğun, yoklukların ve güçlüklerin yaşandığı bir dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması, geleceğimizi aydınlatan anlamlı ve önemli bir dönüm noktası olmuştur.

 

         Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı, toplumu çağdaş değerlerle donatmış ve çağdaşlaşma bilincini yaratmış bir Lider olan Büyük Önder Atatürk'ün, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geleceğin büyükleri olacak çocuklara güveninden dolayı onlara armağan etmiştir. 

 

         Erzincan’da geleceğimizin teminatı, çocuklarımızın; değişen ve gelişen şartlara uygun, modern bilimin öncülüğünde yetişmelerini sağlamak için; başta Valiliğimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri el ele her türlü çalışmayı özveriyle yerine getirmektedirler. Çocuklarımıza yapılacak her türlü yatırımın, geleceğin Türkiye’sine yapılan bir yatırım olduğunun bilinci içindeyiz.

 

         Bu görev bilinci içinde çocuklarımızın daha iyi şartlarda ve teknolojinin getirdiği imkânları kullanarak çağdaş ve modern bir eğitim sunmak üzere okullarımıza gerekli yatırımlar yapılmıştır. Teknolojinin eğitimin hizmetine sunulması adına akıllı sınıflar açılmış, okullardaki alt yapıları tamamlanarak Mobil Eğitime geçiş çalışmalarına başlanmıştır. İl genelindeki okullarımızın depreme karşı güçlendirilmeleri, ihtiyaç duyulan onarımları ve bahçe düzenlemeleri yapılmıştır.

 

         Çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmeleri ve boş zamanlarını değerlendirmeleri için spor salonları, basket ve voleybol sahaları ile sentetik halı sahalar inşa edilmiştir.

 

             Türk Milleti için çok önemli olan bu günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ü, Birinci Mecliste görev yapan üyeleri, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Erzincan’ın ve tüm Erzincanlıların, özellikle çocuklarımızın, “23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramını” kutlar, herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım.

Kaynak: Erzincan Valiliği

Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA