• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Valimiz Selman Yenigünün 30 Ağustos Bayramı Mesajı
29 Ağustos 2012 Çarşamba 00:00

Erzincan Valimiz Selman Yenigün'ün 30 Ağustos Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zaferi; esarete mahkûm edilmek istenen Yüce Türk Milleti’nin azim ve kararlılık içinde şanlı ordumuzla birlikte yazdığı bir destandır.Bağımsızlık, egemenlik ve vatan sevgisi

30 Ağustos Zaferi; esarete mahkûm edilmek istenen Yüce Türk Milleti’nin azim ve kararlılık içinde şanlı ordumuzla birlikte yazdığı bir destandır.


Bağımsızlık, egemenlik ve vatan sevgisi gibi kavramların yüceliğini simgeleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti için aydınlık bir dönemin başlangıcı olmuştur. Bağımsızlık Savaşı'nın kazanılmasını sağlayan en önemli etken, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve önderliğindeki şanlı ordumuzdur. 30 Ağustos, bir milletin yedisinden yetmişine, kadınından erkeğine, malından canına tüm varlığını ortaya koyarak hürriyetinin ve bağımsızlığının bedelini ödediğinin göstergesidir.


judge


Hiçbir zorluk karşısında eğilmeyen milletimiz, verdiği bağımsızlık mücadelesinde “Anadolu Toprakları”nın sonsuza kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait olduğu gerçeğini tüm dünyaya ilan etmiş, saygın bir kimlik kazanmıştır.


Cumhuriyetimiz kurulurken bu ülkenin dört bir yanından çıkıp bu vatanın bağımsızlığı uğruna cephelerde can veren şehitlerimiz neyse, Devletimizin bekası için terörle mücadele ederken canlarını feda eden şehitlerimiz de aynıdır. Şairin “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” ifadesinde anlamını bulduğu üzere, bu topraklar onların sayesinde vatan hüviyeti kazanmıştır.


Böylesine bir zaferin 90. yıl dönümünde; Ne yazık ki, terör örgütünün masum insanlara karşı alçakça yaptığı eylemlerde verdiğimiz şehitlerin acısını millet olarak yaşıyoruz. Son günlerde yaşadığımız terör olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimizin acısını yüreklerimizde hissediyor, terörü ve tüm destekçilerini milletçe kınıyoruz.


Hiçbir olay bizi ümitsizliğe sevk etmemelidir. Çünkü bu Devleti ve Cumhuriyeti kuran Atatürk ve çalışma arkadaşları ile seferberlik nesli öyle sağlam bir temel atmışlardır ki, bu temeli hedef alan ve birliğimizi beraberliğimizi bozmaya yönelenler hak ettikleri karşılığı alacaklar ve hüsrana uğrayacaklardır. Yeter ki bu bilinç içinde devletimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Birlik ve beraberlik içinde, sevgi içinde sahip olduklarımızın değerini bilerek çalışalım ve yaşayalım.        


Büyük zaferin bu mutlu yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; Başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, bu uğurda canını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimizi de en derin duygularımla selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


SELMAN YENİGÜN
       Erzincan Valisi  Kaynak: Erzincan Valiliği
Bu haber toplam 1061 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA