• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Valimizin 30 Ağustos Mesajı
30 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00

Erzincan Valimizin 30 Ağustos Mesajı

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı Türk Milletine,  yeniden hayat veren bu büyük zaferin 88. yıl dönümüne ulaşmış olmanın heyecanını milletçe

Valimiz Sayın Abdülkadir Demir'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Türk Milletine,  yeniden hayat veren bu büyük zaferin 88. yıl dönümüne ulaşmış olmanın heyecanını milletçe yaşıyoruz.

         Türk tarihi için önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm halkımıza ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına kutlu olsun.

         Tüm tarihi boyunca bağımsız yaşamayı ülkü edinmiş olan Türk Milleti tarihten aldığı onuru Büyük Önderin “Ya istiklal ya ölüm .” sözüyle perçinleyerek 30 Ağustosta destansı bir zafere imza atıp, Türk milletinin makûs kaderini değiştirmiş ve Türk adını tarihe bir kez daha altın harflerle yazdırmıştır.

         Yüce milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferimizin 88. yıldönümünü kutlamanın sonsuz heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu mücadele, aziz vatanımıza ve bağımsızlığımıza kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun eşsiz zaferiyle sonuçlanmıştır. En zor şartlarda ülkemizi zulümden, felâket ve sıkıntılardan kurtarmış olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığını yaptığı Türk ordusu, bugün de ihtiyaç duyduğu niteliklerle donanmış olarak yurdumuzu ve ulusumuzu iç ve dış her türlü tehlikelere karşı koruma ve kollama görevini yerine getirmektedir. Bizler kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önder Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz.

          Bu duygu ve düşüncelerle, coşku ile kutladığımız Zafer Bayramı'mızı bize kazandıran, başta Bü­yük Önder Atatürk ve arkadaşlarını saygı, rahmet ve şükranla anarken; 30 Ağustos Zafer Bay­ramını ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kaynak: www.erzincan.gov.tr

Bu haber toplam 1103 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA