• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Valisi A.Kadir Demir İlçemizde İncelemelerde Bulundu
03 Haziran 2010 Perşembe 00:00

Erzincan Valisi A.Kadir Demir İlçemizde İncelemelerde Bulundu

15 Aralık 2009’da yapılan 1. KEMAH KALKINMA VE İSTİŞARE TOPLANTISINDA çekildi. O günden bugüne; koyulan hedef doğrultusunda, Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın himayelerinde, Sayın

15 Aralık 2009’da yapılan 1. KEMAH KALKINMA VE İSTİŞARE TOPLANTISINDA çekildi. O günden bugüne; koyulan hedef doğrultusunda, Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın himayelerinde, Sayın Valimiz Abdulkadir Demir’in önderliğinde, Kemah Kaymakalığı ile birlikte Sancak Şehrimiz için sivil toplum kuruluşlarımız, değerli işadamlarımız ve Kemahlılarla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sancak Şehirde 15 aralık 2009 tarihinden itibaren yapılan çalışmaları Vali Demir yerinde inceledi. Gelin 02 Haziran 2010 tarihi itibarıyla gelinen noktaya bir göz atalım;

02 Haziran 2010'da yapılan ziyarette, belirlenen hedeflerde gelinen nokta;

KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLÜYOR 

Sayın Bakanımızın himayelerinde kurulan, Başkanlığını Sayın Valimiz Abdulkadir Demir'in yaptığı, Erzincan Mahalli İdareler Birliği eliyle Sancak Şehrimizin kanalizasyon yapımı için proje dahilinde gerekli tüm malzemeler alındı. Kara ve demiryoluyla taşınan malzemeler bugün itabariyle Kemah Belediyemize eksiksiz teslim edildi. 

Kanalizasyon yapımı için gerekli finansal hazırlıklar yapılıyor. Kısa bir zamanda yılların biriken sorunu çözüme kavuşturulacak.

KEMAH MODERN FUTBOL SAHASINA 5 TEMMUZDA KAVUŞUYOR

Kemahlılar için yılların özlemi olan ve gençlerimizin daha modern alanlarda spor yapmasını sağlayacak Kemah Stadı yapımına başlanıldı. Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın himayelerinde, Sayın Valimiz Abdulkadir Demir’in önderliğinde Kemah Kaymakalığı, Erzincan İl Özel İdaresi ve Kemah Belediyesi'nin girişimleri ile KEMAH 5 TEMMUZ 2010'da MODERN STADINA kavuşuyor.

02. Haziran 2010 tarihinde Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir Kemah Stadında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

VALİ DEMİR, KEMAH TOKİ KONUTLARININ ARSA ALANINI YERİNDE İNCELEDİ 

Kemah'ta yapılması planlanan ve talep toplama aşamasına gelinen TOKİ konutlarının arsa yeri Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir tarafından yerinde incelendi.

96 konutun yapılması planlanan TOKİ ile ilgili Vali Demir kapsamlı bilgi aldı.

CEVDET KOLAK KAPALI SPOR MERKEZİ ONARILIP, MODERN BİR ŞEKİLDE HİZMETE SOKULACAK

Kemahlı çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapabilecekleri ve özellikle kış aylarında kullanabilecekleri Cemal Kolak Kapalı Spor Salonu, Vali Demir tarafından incelendi. Tadilat ve düzenleme için gerekli işlemler başlatıldı.

KEMAH MESLEK YÜKSEK OKULUNA İKİNCİ YURT SAYIN BAKANIMIZ BİNALİ YILDIRIM'DAN

2009 yılında açılışı yapılan Kemah Meslek Yüksek Okulu için hayırsever iş adamlarımız Aziz ve Mehmet TORUN öğrenci yurdunu yaptırdılar. Bu yıl üniversiteli gençlerimiz bu modern yurtta kaldılar.

Fakat 2010-2011 yılı eğitim döneminde öğrenci sayısının 500'ü bulacak olması nedeniyle yurt ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyacı giderecek müjde Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından İstanbul'da düzenlenen Kemah Köylerui Dostluk Turnuvası'nda verildi.

300 Kişi kapasiteli yapılacak olan yurt alanını 02 Haziran 2010 tarihinde Vali Demir yerinde inceledi. Yapına başlanacak olan yurt 2010 - 2011 eğitim dönemine hazır hale getirilecek.

Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir Kemah Meslek Yüksekokulu ve Kemah Lisesi Kız Pansiyonunu da ziyaret etti.

KEMAHLILAR SOSYAL ALANLARA KAVUŞUYOR 

Kemahlılar Derneği tarafından, Sancak Şehrimiz'de gençlerimize yönelik bir kafeterya açıldı. 

 

02 Haziran 2010 tarihinde açılan kafeteryayı gezen Vali Demir tam not verdi.

Daha sonra Kemah Belediyesi tarafından yaptırılan Hanımlar Konağı'nı  inceleyen Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, Kemah gezisini tamamladı.

Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın himayelerinde, Sayın Valimiz Abdulkadir Demir’in önderliğinde, Kemah Kaymakalığı ile birlikte Sancak Şehrimiz için sivil toplum kuruluşlarımız, değerli işadamlarımız ve Kemahlılarla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Herşey Sancak Şehri Kemah için...

Bu haber toplam 1029 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA