• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan Valisi Akdemir Kerer ve Doğanbeyli Köylerini Ziyaret Etti.
22 Ekim 2013 Salı 09:30

Erzincan Valisi Akdemir Kerer ve Doğanbeyli Köylerini Ziyaret Etti.

Erzincan Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir,Kemah ilçemizin Kerer ve Doğanbeyli köylerini ziyaret etti.

Erzincan Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir,Kemah ilçemizin Kerer ve Doğanbeyli köylerini ziyaret etti.

Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal yaşamındaki ilerlemelere paralel olarak kırsal kesimde; kırsal altyapının iyileştirilmesi, kır-kent arasındaki sosyo-ekonomik bütünleşmenin güçlendirilmesi, kır-kent arasında artarak süregelen gelişmişlik farklarının azaltılması ve göçün engellenmesi amacıyla ilçe ve köylerde yürütülen yatırımları incelemek ve köyün ihtiyaçlarını tespit etmek üzere Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir Kemah ilçesinin Doğanbeyli ve Kerer köylerini ziyaret etti.

İlk olarak Kerer köyünü ziyaret eden Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir, köy konağında köy sakinleri ile bir araya gelerek ihtiyaç ve sorunlarını dinledi. Ziyarette köy okulu yolunun parke taşı yapılması için ihalenin yapıldığını dile getiren Sayın Valimiz, parke taşı yapılması işinin yaklaşık bir buçuk ay içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Daha sonra köy içerisinde ve Kerer Köyü İlköğretim Okulu binasında incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir, köy içerisinde bulunan köprünün genişletilmesi ve onarımı, okul lojmanlarına kalorifer tesisatının döşenmesi, köy çöplerinin çöp sahasına taşınması için çöp arabası temin edilmesi konusunda çalışmaların hızla başlatılacağını belirtti.

Kerer köyündeki incelemelerin ardından Doğanbeyli köyüne giden Valimiz Sayın Abdurrahman Akdemir, köy içerisinde incelemelerde bulundu. Sivas-Erzincan Kırsal Kalkınma Programı kapsamında köyde yaptırılan ve tamamlandığında 1900 dönüm arazinin sulanmasına imkan sağlayacak sulama göleti ve sulama sisteminde incelemelerde bulunan Sayın Valimiz, projede eksikliklerin tamamlanması ve köy camisinin çevre düzenlemesinin yapılması için gerekli çalışmaların hızla başlatılacağını ifade etti. Yapılan incelemelerin ardından Sayın Valimiz, köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek ihtiyaç ve sorunlarını dinledi.

Kaynak: Erzincan Valiliği

Bu haber toplam 2057 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA