• İstanbul26 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERZİNCAN VALİSİ ALİ GÜNGÖR ÜN MESAJI
14 Şubat 2008 Perşembe 00:00

ERZİNCAN VALİSİ ALİ GÜNGÖR ÜN MESAJI

Vali Güngör, “13 Şubat Erzincan ve Türkiye için önemli bir gündür” Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan Erzincan Valisi Ali

Vali Güngör,

“13 Şubat Erzincan ve Türkiye için önemli bir gündür”

 

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan Erzincan Valisi Ali Güngör, 13 Şubat gününün Erzincan ve Türkiye için çok önemli bir gün olduğunu kaydetti.  Erzincan’ın düşman işgalinde bulunduğu günlerde insanlık dışı katliamların yaşandığını hatırlatan Vali Ali Güngör, “Devlet yönetiminden sadrazamlığa kadar, pek çok görev almış sorumluluk sahibi olmuş, o zaman ki Ermeni vatandaşlarımızın da Ruslarla işbirliği yapması, yurdumuzun belli bölümlerinde olduğu gibi ilimizde de insanlık dışı katliamlara girişmeleri milletimiz, devletimiz ve insanlar için büyük bir yara oluşturmuştur” dedi. 

Türk milletinin ve Türk ordusunun vermiş olduğu mücadeleler neticesinde düşmanı sınırlarımızdan dışarı atıldığını belirten Vali Güngör, “Türk Milleti, Türk Ordusu yaptığı mücadelelerle, düşmanı, hem de içimizde olan Ermeni çetelerini öncelikle ilimizden ve sırasıyla doğuya doğru sınırlarımız dışına atmıştır. 13 Şubat ilimiz ve ülkemiz için önemli bir gündür.

 

TÜRK MİLLETİ ESARET ALTINA ALINAMAZ

 

Türk Milletinin esaret altına alınamayacağına vurgu yapan Erzincan Valisi Ali Güngör, “Türk milleti hiçbir zaman esaret altına alınamaz, bağımsızlığına fedakârlık edemez ve her türlü fedakârlığı yaparak düşmanla mücadele eder. Kötü niyetlere de haddini bildirir. Bu örnekler yurdumuzun her köşesinde yaşanmıştır. Devletimizin, ordularımızın tüm fertlerini bu tarihteki başarılarını tebrik eder, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye açıklamada bulundu.

Yeni nesilin üzerine düşenin, atalarının bıraktığı bu güzel ülkeye sahip çıkmak olduğunu söyleyen Vali Güngör, “Sanıyorum o dönemden hayatta kalan olmadı ve onlara  minnetlerimizi şükranlarımızı sunuyoruz. Bize düşen; onların bize bıraktığı bu güzel ülkeyi aynı ruhla korumak ve bundan sonra o yılları bir daha yaşamamak olmalıdır. Biz gençliğimizi ve geleceğimizi buna göre planlamalıyız. Bu geçmişi unutmadan fedakarlığı canlı tutarak ki kutlamaların esas amacı budur. Geçmişi geleceğe taşımak, geçmiştekini unutmamak ve bu tehlikeleri gençlerimize anlatmaktır.

Tüm vatandaşlarımızın kurtuluş bayramını kutluyorum..

 Ali GÜNGÖR

   Erzincan Valisi

 

Kaynak : www.erzincan.gov.tr

 

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA