• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C

İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

Erzincan’da festivaler başlıyor, sanatçılarımızı unutmayın

20 Mayıs 2014 Salı 10:06

Saygıdeğer Dostlar,

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde şehirlerden köylere göçlerde başlamak üzere. Okulların kapanmasıyla birlikte tatilini memketetinde geçirmek isteyen hemşehrilerimiz hazırlıklarına başladı ve sıla ile gurbet yolcuları buluşmaya hazırlanıyor. 

Herkesi biran önce memleketime kavuşayım heyecanı sarmış durumda.  
Eş, dost, akrabalarımı göreyim. Eski günlerimi ve yaşadıklarımı bir daha yadedeyim. Doğum büyüğüm topraklarda geçen çocukluğumu bir kez daha hayal yaşayayım düşüncesinde. 

Erzincan ve ilçeleri doğay güzellikleriyle insanları için vazgeçiilmez bir cennet. Gurbette yaşayan insanlarımız sılaya gitme özlemi içinde, “Dağa gideyim, tepeyi göreyim, derede piknik yapayım, yeşillikler üzerinde bir yatayım” hayalleri kuruyorlar. Bunlarının çoğunu da gerçekleştiriyorlar.   

İnsanımızın yaz aylarında tatilin geçirmek için memleketlerinde bulunmaları, sivil toplum kuruluşları içinde önem arz etmekte. Çünkü yaz ayları demek festival ayları demek. Yaz aylarında aklımaza gelen ilk etkinilkelreden biride festivaller. 

Hemşehrilerimiz, ilçelerde düzenlenen festivallere, köyünde yapılan etkinliklere ve hatta düğünler ne zaman ise buna kendini hazırlar ve heyecanla bekler.

Festivaller yapılırken Erzincan’ımızın değerlerini de unutmamak gerekir. Kaldı ki Erzincan’ın yetiştirdiği çok değerli sanatçıları vardır.

Fesitvallerimize, etkinliklerimize ve gezilerimize ken sanatçılarımızı çağırmamız gerekir. Sanatçılarımız da kendi yöresinde sahne almaktan büyük bir mutluluk duyarlar. Lütfen bunları görmemezlikten gelmeyelim.

Bu güzel şölenlerimize kendi ilimizin sanatçılarını davet edelim. Hem onları onura edelim, bizler de mutlu olalım. Çünkü sanatçılar o yörenin en değerli‘mihenk taşları’dır.
Saygılar Sunuyorum.

Bu yazı toplam 1073 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA