• İstanbul24 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERZİNCAN’DA KEMAHLILAR GÜNÜ
08 Mayıs 2007 Salı 00:00

ERZİNCAN’DA KEMAHLILAR GÜNÜ

ERZİNCAN’DA KEMAHLILAR GÜNÜ Erzincan Kemahlılar Derneği ile Yücebelen Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Organizesi ile Erzincan’da ve Kemah’ta yaşayan Kemahlılar kaynaşma

ERZİNCAN’DA KEMAHLILAR GÜNÜ

 

Erzincan Kemahlılar Derneği ile Yücebelen Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Organizesi ile Erzincan’da ve Kemah’ta yaşayan Kemahlılar kaynaşma gecesinde bir araya geldiler.

Yücebelen Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği toplantı salonunda organize edilen toplantıda Kemah ve köylerin sorunları tartışıldı ve çözüm yolları arandı. Düzenlenen toplantıya Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Kemah Belediye Başkanımız Şükrü Balcı, Erzincan Kemahlılar Derdeği Başkanı Teyfik Telli, Yücebelen Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Emin Ayaydın ve çok sayıda Kemahlı katılımcı katıldı. 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Yücebelen Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Emin Ayaydın; “Amacımız Kemahlılar olarak bir araya birbirimizi tanımak ve kaynaşmak, Kemah deyince akla Tarih zenginli çerçevesinde Kültür ve Medeniyet Zenginliği Coğrafya güzelliği gelmektedir. dolayısıyla bu güzellikler, İnsanına da yansımıştır, Başarıya giden yol birlik ve dayanışmadan geçer, Ülke genelinde Kemahlılar olarak Ticari, yönetim ve Eğitim Kadrolarında çok önemli yerler elde ettik. Ancak bu başarılarımızı anlatamadık, aktaramadık, birbirimizin tecrübelerinden faydalanamadık, bugün gelecekte oluşacak oluşum ve değimlere başlangıç olmasını dili      yorum diyerek bütün katılımcılara katıldıklarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Erzincan Kemahlılar Derdeği Başkanı Teyfik Telli, kısa bir teşekkür konuşması yaparak Birlik ve Beraberlik mesajları verdikten sonra Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı ve Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, birlik ve Beraber olmanın önemine değinen konuşmalar yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara Çiğ Köfte ikramı yapıldı. Düzenlenen program’da Kemahlılar birbirleri ile uzun süre hoş sohbet ettiler.

 

Bu haber toplam 969 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA