• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
15 Nisan 2013 Pazartesi 08:47

Erzincan'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Erzincan İl Müftülüğü "Kutlu Doğum Haftası" etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

Erzincan İl Müftülüğü "Kutlu Doğum Haftası" etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Kutlu Doğum Haftası kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren Müftü Burhan İşliyen; Peygamber Efendimiz (sav) Dünya'yı şereflendirdikleri yıl 20 Nisan tarihinin bulunduğu hafta malum yıllardır Kutlu Doğum Haftası olarak kutlanıyor.

 
Değişik etkinliklerle bu haftada Kutlu Doğum Haftamızı bütün Türkiye'de olduğu gibi Erzincan'ımızda da Efendimiz (sav) güzel ahlakının bir bölümünü de olsa anlatmak üzere kutlayacağız. Bu amaçla çeşitli etkinlikler planladık. Hafta boyunca bu etkinlikleri uygulama gayreti içerisinde olacağız. Cumartesi günü saat 13:00'de Cumhuriyet Meydanında bir mehteran gösterisi ve kısa bir konuşmayla haftanın açılışını yapacağız.
 
Arkadaşlarımıza güller ve çiçekler ikram edeceğiz. Gül Hz. Peygamberimizi (sav) ifade eder. Dolasıyla onu hatırlatmak üzere güller, karanfiller ikram ederek haftayı başlatmak istiyoruz. 
 
 Bu sene Kutlu Doğum haftamızın teması "İnsan Onuru"dur. Başkanlığımız şöyle bir spot cümle ile konuyu ifade ediyorlar. "İnsanlık onuru o nurdan öğrendi" Efendimiz (sav) bir nurdur. O nurdan öğrenmiş durumdayız. Dolasıyla Hz. Peygamber (sav) insana verdiği değer değişik programlarla inşallah işlenmeye gayret edilecek. İnsan Onuru Allah Kur'an-ı Kerim'de "Biz insanı onurlu kıldık" buyuruyor. İnsan onurunu zedeleyecek her türlü davranıştan şiddetle kaçınmamız gerektiğini Kur'an-ı Kerim hem de Hadis-i Şerifler ifade ediyorlar.
 
Hafta boyunca sürecek kitap sergimiz var. İnşallah Pazartesi günü yine Cumhuriyet Meydanında eski belediye kültür evi arkasında kitap sergimiz, kan bağış kampanyamız olacak. Bir sünneti yaşatmak üzere Kızılay Kan Merkezimiz ile işbirliği içerisinde herkesi kan vermeye davet ediyorum. Bütün halkımızı kan vermeye davet ediyorum.   Çarşamba günü Müftülüğümüzde hanımlara yönelik, Perşembe günü Terzibaba Camiinde yine hanımefendilere yönelik özel programlarımız olacak. Cami Kebir'de Hatim duamız mevlit programımız olacak. Gelecek hafta Cuma günü İnşallah saat 17:00'da Kapalı Spor Salonunda Ali Akpınar hocamızın sunacağı bir konferans olacak. Bütün Erzincan halkımızı programlarımıza bekliyoruz. Cumartesi günü haftanın son gününde ulusal televizyon kanallarından izlediğimiz ve tanıdığımız Mehmet Kemiksiz hocamız Belediyemizle işbirliği içerisinde bir konser vermek üzere Erzincan'a gelecekler. Böylelikle haftayı dolu dolu geçirmiş olacağız.
 
Ben bütün Erzincanlılarımızın kutlu doğum haftasını tebrik ediyorum. Kutlu doğum haftasının Peygamber efendimizin (sav) hayatından güzelliklerden taşımasını niyaz ediyorum" dedi. 
Kaynak: Haber-24
Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA