• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C

İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

Erzincan’da spor alanında neler oluyor ?

17 Ağustos 2015 Pazartesi 10:20

Erzincan’da son dönemlerde spor alanında çeşitli değişiklikler meydana geliyor.

Kurulduğu günden itibaren inişli çıkışlı bir grafik çizen Erzincanspor, 3. Lig, 2. Lig derken 1. Lig’in kapısından dönmüş bazen başarılı olmuş bazen başarısız olmuş, nihayetinde amatör kümeye kadar düşmüştü. 

Erzincanspor bu dönem BAL Lig’ine tekrar çıktı. Şimdi burada mücadele edip tekrar üst liglereçıkmak için top koşturacak. Ne kadar başarılı olacak onuda izleyip göreceğiz. 

Yıllar önce yazmıştım, “taşıma su ile değirmen dönmez” diye. 
Olamadı beyle olmadı...
Yanlış yönetimler, yanlış uygulamalar ve yanlış yapalan transferler, günü kurtarmaya çalışan kişiler Erzincanspor’un dibe vuruşunda etkin olmuştur.

Bunların hepsi Erzincanspor’un içinde yaşanmış olaylardı. Kimse bunları görmezlikten gelmemeli. Görmeliyiz ki doğru olanı yapabilelim.

Erzincanspor’un amatöre düşmesinin ardından profesyonel liglerde takımı kalmayan Erzincan’da, Refahiyespor büyük bir başarıya imza atarak 3. Lig’e çıktı. 

Refahiyespor’da, Erzincanspor gibi zor şartlar altında yolunan devam etmeye çalıştı. Erzincanspor’un yaşadıklarını Refahiyespor’da yaşadı.

Refahiyespor’un adı önce Erzincan Refahiyespor olarak değiştirildi. Şim di ise 24 Erzincanspor oldu. Bu değişiklik takıma ne getiriri ne götürür bunu ileri ki dönemler de göreceğiz. 

Kendi ayakları üzerinde durabilecek bir yapı oluşturulması durumunda başarıyı yakalamak zor olmaz diye düşünüyorum. Diğer il ve ilçe takımları bunu başara biliyorsa biz neden başarmayalım.

İhsan Payalan

Bu yazı toplam 1341 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA