• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincandan edebiyat dünyamıza gönül dili..
15 Aralık 2008 Pazartesi 00:00

Erzincan'dan edebiyat dünyamıza gönül dili..

Erzincan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencilerinin çıkardığı dergide Kemahlı hemşerimizin başarılı çalışmaları, "dîlden dile"  yayılıyor.. "dîlden dile" 

Erzincan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencilerinin çıkardığı dergide Kemahlı hemşerimizin başarılı çalışmaları, "dîlden dile"  yayılıyor..

 

"dîlden dile"  adlı dergi ile Erzincan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesinde edebiyat dünyamıza oldukça güzel eserler üreterek hizmet veren grubun öncü ismi Fatih Kandemir ( Kemeryaka Köyünden ) edebiyat severler tarafından ilgi ile izlenmekte.

Uzun zamandır şiir yazan Fatih KANDEMİR, Erzincan Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı eğitimine başladığı yıldan itibaren Âşık Kemahlı mahlasıyla şiirler yazmaya başladı. Şiirleri genel olarak halk şiirine yakın olduğu için, son yıllarda halk şiirine ciddi bir şekilde ilgi duydu ve birçok halk ozanından şiirler okudu. "Sazsız âşık kulpsuz testiye benzer." görüşünden hareketle bağlama eğitimi de aldığını ve bu eğitim sayesinde âşık şiirinde yetkinlik kazanmak istediğini belirten Fatih KANDEMİR'in şuana kadar "Edebiyat Otağı, Kemahlım gibi dergilerin çeşitli sayılarında şiirleri çıktı.

Ayrıca edebiyat bölümü öğrencileri olarak çıkardıkları "dîlden dile" isimli edebiyat dergisinde de şiirleri yayımlanmaya devam ediyor.

Internet ortamında dördüncü yılını doldurmak üzere olan bir de edebiyat sitesi var. ( www.edebiderya.com )

         "dîlden dile"  adlı edebiyat dergisi ile tanışan hemşerilerimiz ise ,  Erzincan’dan tüm edebiyat severlere hizmet sunmaya çalışan hemşerilerimize bölge insanımız olarak her zaman destek olmaya çalışalım ve yorumlarımız ile de olsa kendilerini motive edelim dediler.

 

Haber : Recep Babacan

 


Bu haber toplam 1129 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA