• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Erzincan’ı Yakala” ile “Erzincan’a Değer Kat” Yarışmalarının Tanıtım Programı Yapıldı
06 Mayıs 2016 Cuma 10:17

“Erzincan’ı Yakala” ile “Erzincan’a Değer Kat” Yarışmalarının Tanıtım Programı Yapıldı

Sayın Valimiz “Erzincan’ı Yakala” ile “Erzincan’a Değer Kat” Yarışmalarının Tanıtım Programına Katıldı.

Valimiz Sayın Süleyman Kahraman, EKEV tarafından organize edilen yarışmların tanıtım programına katıldı. Sayın Valimiz, EKEV’e çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, yarışmaya katılan öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

Valimiz Sayın Süleyman Kahraman, Erzincan Eğitim Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV) tarafından organize edilen Valiliğimiz, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Üniversitesi tarafından desteklenen geleneksel 7’den 77’ye “Erzincan’ı Yakala” fotoğraf yarışması ile Erzincan’a Değer Kat” proje yarışmasının tanıtım programına katıldı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan programda Erzincan Eğitim Kültür ve Eğitim Vakfı’nın (EKEV)  tanıtım filmi izleyicilere sunuldu.

Düzenlenen programda ilk olarak konuşma yapan Erzincan Eğitim Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV) Yönetim Kurlu Başkanı Sadık Ağca yaptığı konuşmada vakıf çalışmalarından bahsederek, Valiliğimiz, Erzincan Beldiyesi ve Erzincan Üniversitesi Erzincan’a paydaşlık yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Daha sonra konuşan Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu ise yaptığı konuşmada EKEV’in Dünyada yapılacak en güzel hizmete emek sarf ederek, çalıştığını belirterek, yapılan projelerin başarılı geçmesiyle ve birçok yatırımcıya yatırım kaynağı olması için başarılar diledi.

Son olarak konuşan Valimiz Sayın Süleyman Kahraman ise planlanan projelerin dosyaların arasında kalmaması gerektiğine değinerek, “Bizler Erzincan olarak KUDAKA’dan en çok proje yapan illerden biriyiz. Yaptığımız projelerle Erzincan’a değer katmaya çalışıyoruz. Projelerin dosyaların arasında kalmaması lazım. Bizler kamu kurum kuruluş ve özel sektörlerimizle iş birliği halindeyiz. EKEV eğitime çok katkı veriyor. Bunu bizzat görüyorum. Bunun yanı sıra bir şehidimizin ailesine ev aldılar. Aynı zamanda şehitlerimize sahip çıkıyorlar. Erzincan’da ciddi bir heyecan yaşamamız gerekiyor.”dedi.

Valimiz Sayın Süleyman Kahraman konuşmasının ardından yarışmalara katılan tüm katılımcılara eğitim hayatlarında başarılar dileyerek, EKEV’e çalışmalarına başarılar diledi.

Düzenlenen programa katılan katılımcılara bir çekiliş yapan EKEV çekilişte çıkan katılımcılara hazırlamış oldukları hediyeleri takdim ettiler.

Kaynak: Erzincan Valiliği

Bu haber toplam 1089 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA