• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERZİNCANIN KURTULUŞ ŞÖLENİ
21 Şubat 2007 Çarşamba 00:00

ERZİNCAN'IN KURTULUŞ ŞÖLENİ

   Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönmü kutlamarı  Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı tarafından birlikte organize

   Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönmü kutlamarı  Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı tarafından birlikte organize edilerek; Kurtuluş Şöleni 18 Şubat tarihinde Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yapıldı.

      Kurtuluş şölenine binlerce Erzincanlı katıldı.T.C.Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Bin Ali Yıldırım'ın da katıldığı devlet erkanı, mülki ve idari bir çok misafir ve yerel yöneticiler şölende günün mana ve ehemmiyetine yönelik konuşmalar yaptı.

     Şölene katılanlar arasında;İstanbul Valisi Muammer Güler,Erzincan Valisi Ali Güngör,İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Toptaş,Erzincan belediye Başkanı Mehmet Buyruk,Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,İstanbul Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah,Ersiad üyeleri,Ekev üyeleri,kemahlılar derneği Başkanı İhsan Payalan ve yönetimi,Kemah Köyleri dernek başkanları ve Kemaliye dernek başkanı ve yönetimi Erzincanspor Asbaşkanı Mustafa Kaçmaz ve daha sayamadığımız bir çok değerli misafir ve hemşehrimiz var idi.

     Şölende halk oyunları yanısıra Türkücü Sevcan ile Arzu da türküleri ile şölene renk kattılar.

     Başbakana;Ersiad Başkanı Sn.Gülbey Sezgin tarafından Erzincan işi bakır semaver hediye edildi.

      11.00 da başlayan program 18.00 da bitti. Erzincanlı hemşehrilerimiz bir Kurtuluş Şölenini de Erzincanlı hemşehrileri ile kucaklaşarak yaşamış oldu.

Bu haber toplam 1059 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA