• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincan'ın Yeni Valisi Süleyman Kahraman
17 Eylül 2014 Çarşamba 12:32

Erzincan'ın Yeni Valisi Süleyman Kahraman

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir'in de aralarında bulunduğu 8 Vali merkeze alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni Valiler Kararnamesi ile Erzincan ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu 18 ilin Valisi değişti. Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir'in de aralarında bulunduğu 8 Vali ise merkeze alındı.

Valiler kararnamesiyle, Erzincan Valiliğine, Merkez Valisi Süleyman Kahramanatanırken, Erzincanlı olan Merkez Valisi Necati Şentürk Kırşehir, Ahmet Kara ise Çorum Valiliğine atandı. Türkiye'nin en genç Valisi olan Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir ise merkeze alındı.

2010 - 2012 yılları arasında Karaman Valiliği görevinde bulunan ve Karaman halkının, 'Vali Baba' unvanını verdiği Merkez Valisi Süleyman KahramanErzincan'ın yeni Valisi oldu. Erzincan'da hep halkla iç içe olan ve vatandaşların derdiyle dertlenerek, siyasilere örnek olacak çalışmalara imza atan Erzincan ValisiAbdurrahman Akdemir'in merkeze alınması şaşkınlıkla karşılandı.

Yeni Valiler kararnamesiyle, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu merkeze alınırken, Malatya Valisi Vasip Şahin, İstanbul'un yeni Valisi oldu. Bayburtlu olan İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin, İlk, Orta ve Lise eğitimini Erzincan'da tamamladı ve Erzincan Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Merkez Valisi Necati Şentürk Kırşehir, Merkez Valisi Ahmet Kara Çorum, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin Samsun, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Balıkesir, Merkez Valisi Yusuf Odabaş Bayburt, Kahramanmaraş Valisi Şükrü KocatepeDenizli, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy Diyarbakır, Kocaeli Valisi Ercan TopacaHatay, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş, Yalova ValisiEsengül Civelek Kırklareli, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli, Merkez Valisi Süleyman Kamçı Malatya, Kırşehir Valisi Özdemir ÇakacakMersin, Merkez Valisi Amir Çiçek Muğla, Merkez Valisi Kerem Al Osmaniye, Merkez Valisi Selim Cebiroğlu ise Yalova Valiliğine atandı.

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk İçişleri Bakanlığı Müsteşarı, Hatay ValisiMehmet Celalettin Lekesiz Emniyet Genel Müdürü, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Muammer Türker Antalya Valisi, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar Ankara Valisi, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Mehmet Ulvi Saranise Merkez Valisi oldu.

Erzincan'ın yeni Valisi Süleyman Kahraman, 1956 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale, Ankara ve İstanbul’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu.

1976 yılında Türk Uçak Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğünde iş hayatına başlayıp, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğünde çalışmasına devam ederken;
1981 yılında İstanbul Maiyet Memuru (Kaymakam adayı) olarak Mülki İdare Amirliğine başladı.

Zeytinburnu Kaymakam Refikliği, Çorum – Ortaköy Kaymakam Vekilliği, Maden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilliği, Saimbeyli, Mengen, Kozluk ve Haymana Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

1989 yılında Mülkiye Müfettişliği sınavını kazanarak Mülkiye Müfettişliğine atandı. 1990 yılında Mülkiye Başmüfettişi olarak İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının İstanbul grubunda yer aldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan görevlendirme üzerine 6 ay süreyle İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu.
2007 yılında 1.Sınıf Mülki İdare Amirliğine ayrıldı.
22 Ekim 2004 tarihinden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptı.

31 Mayıs 2010 ile 15 Ağustos 2012 tarihleri arasında Karaman Valiliği görevinde bulundu.

İngilizce bilen Süleyman KahramanMuhsine Kahraman ile evli olup, 3 çocuk babası.

Kaynak: Erzincanlılarınsesi.com

 

Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA