• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincanlı Gazeteciler Birliği Kuruldu
16 Nisan 2014 Çarşamba 17:27

Erzincanlı Gazeteciler Birliği Kuruldu

Erzincanlı Gazeteciler Birliği Kuruldu

İstanbul’da çeşitli gazetelerde görev yapan Erzincanlı Gazeteciler, aralarındaki dayanışmayı kuvvetlendirmek ve güçlerini birleştirme kararı alarak, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) kurma çalışmalarında sona yaklaştı ve Kurucu Yönetim Kurulunu oluşturdu.

Merkezi İstanbul’da bulunacak olan Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Ülke genelinde, Gazete, Dergi, Radyo-Televizyon ve İnternet Haber Sitelerinde çalışan, imzalı yazı yazan veya yazarlık yapan Erzincanlıları bir çatı altında toplayacak.

ERGAB, Erzincanlı gazetecilerin birlik ve beraberliğini sağlamayı, mesleğin toplum içindeki değerini artırıcı faaliyet ve tedbirleri almanın yanı sıra, toplantı, konferans, seminer ve buna benzer organizasyonlar gerçekleştirmeyi ve İl, İlçe, Belde ve Köyleri temsil eden Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurumları ve Belediyeler arasında köprü olmayı hedeflemektedir.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği, tüzüğü taslak haliyle hazırlandı ve Kurucu Yönetim Kurulu oluşturuldu. Üye belirleme çalışmalarını başlatan ERGAB, İstanbul’da çeşitli yayın organlarında görev yapan Erzincanlı Gazetecileri tespit etti. Toplantıda, en kısa zamanda bir toplantı organize edilerek, tespit edilen Erzincanlı gazetecilerin davet edilmesiyle Birliğin faaliyetlerine start vermesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Kurucu Başkanlığına Sedat Sevim, Başkan Vekilliğine Şener Kara, Başkan Yardımcılığına Osman Köse, Genel Sekreterliğe Ercan Babacan ve Muhasipliğe Recep Babacan seçildi.

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 1529 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA